Zocor (simwastatyna)

Zocor

Generyczny Zocor jest lekiem zawierającym simwastatynę, składnik, który pomaga obniżyć ujemny poziom cholesterolu. W połączeniu ze specjalną dietą, Zocor może zmniejszyć ryzyko wystąpienia zawału serca. Generyczny Zocor obniża poziom złego cholesterolu, znanego jako LDL, i poprawia poziom HDL-C, czyli dobrego cholesterolu.

Gdzie można kupić Zocor bez recepty?

W zwykłych europejskich aptekach nie można kupić tego leku bez recepty. Kup Zocor z apteki internetowej Nowa-Apteka bez recepty w niskiej cenie. Gwarantujemy wysoką jakość, wygodną dostawę i pełną anonimowość.

Sprawdź ceny:

  • Zocor 40 mg: od €65,31 do €299,79
  • Zocor 20 mg: od €31,78 do €266,98
  • Zocor 10 mg: od € 28,04 do € 198,55.

Jak to działa?

Generyczny lek Zocor jest zwykle przepisywany po tym, jak dieta lub ćwiczenia fizyczne nie przyniosły oczekiwanych rezultatów w obniżaniu poziomu cholesterolu. Generyczny lek Zocor i jego aktywny składnik Simwastatyna zawierają inhibitor HMG-CoA, który jest w stanie niszczyć nadmiar tłuszczu i złego cholesterolu w organizmie.

Jakie są różnice między lekiem generycznym Zocor a oryginalnym lekiem Zocor?

Zarówno lek generyczny Zocor, jak i oryginalny Zocor zawierają tę samą substancję czynną, znaną jako simwastatyna. Działają one zatem w ten sam sposób. Tabletki generyczne i ich opakowania różnią się wizualnie, ponieważ producenci odpowiedników generycznych nie mogą stosować kształtu i opakowania tabletek chronionych patentem.

Jak przyjmować

Dzienna dawka leku Zocor, jaką należy stosować, zależy od stanu zdrowia pacjenta. Najlepiej skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia najlepszej dawki dla danego pacjenta. Generyczny Zocor (simwastatyna) jest lekiem przeznaczonym wyłącznie dla dorosłych. Zaleca się, aby nie połykać tabletki podczas picia soku winogronowego, ponieważ może to wywołać działania niepożądane.

Efekty uboczne

Nie ma leku, który nie miałby co najmniej kilku skutków ubocznych. Niestety, generyczny Zocor (simwastatyna) i inne produkty zawierające simwastatynę nie stanowią wyjątku od tej dobrze znanej reguły. Niektóre z tych możliwych działań niepożądanych obejmują zmianę koloru moczu, nudności, ból brzucha, uczucie zmęczenia oraz zażółcenie skóry lub oczu. Te możliwe działania niepożądane są dość powszechne w przypadku leków obniżających poziom cholesterolu.