Zetia (ezetymib)

Zetia

Zetia, markowa wersja ezetymibu, jest dostępna na receptę w postaci tabletek o kilku mocach. Zetia jest lekiem stosowanym w leczeniu wysokiego stężenia cholesterolu we krwi i niektórych innych zaburzeń lipidowych. Zwykle stosuje się ją w połączeniu ze zmianą diety i statynami. Samodzielnie jest mniej preferowany niż statyny. Możesz zaoszczędzić pieniądze na markowych i generycznych lekach Zetia robiąc zakupy w naszej aptece internetowej.

Jak kupić lek Zetia w Polsce?

Aby kupić lek Zetia 10 mg, należy kliknąć pomarańczowy przycisk ‘Kup teraz’ i wybrać żądaną dawkę oraz wielkość opakowania. Następnie wypełnij prosty kwestionariusz, abyśmy mogli dostarczyć Twoje zamówienie pod wskazany adres.

Dane użytkowników są chronione protokołem SSL. Można płacić kartami MasterCard, Visa i AMEX. Płatność przy odbiorze jest dostępna w całej Polsce.

Cena leku Zetia waha się od 41,89 EUR za 30 tabletek do 326,75 EUR za 360 tabletek.

Jak należy stosować lek Zetia?

Ezetymib (Zetia) è jest przepisywany do jednorazowego spożycia w ciągu jednego dnia, na pusty lub pełny żołądek. Ten doustnie przyjmowany lek działa najlepiej, gdy jest przyjmowany codziennie o wyznaczonej porze. Zaleca się dokładne zapoznanie się z instrukcjami na recepcie przed spożyciem leku i przestrzeganie wyłącznie przepisanej dawki.

Dawkowanie i podawanie

Co się stanie w przypadku pominięcia dawki

W przypadku pominięcia dawki leku Ezetimibe (Zetia), należy ją przyjąć, gdy tylko sobie o tym przypomnimy. Jednak odstępy między kolejnymi dawkami powinny być takie same, więc jeśli zbliża się pora kolejnej dawki, lepiej ją pominąć i kontynuować rutynowe postępowanie od następnej dawki.

Efekty uboczne

Ezetymib (Zetia) nie ma zbyt wielu działań niepożądanych, jednak u niektórych osób mogą wystąpić bóle głowy, gardła, biegunka, bóle stawów, kichanie i katar. Mogą pojawić się inne poważne konsekwencje, takie jak utrata apetytu i energii, rozstrój żołądka, dreszcze, gorączka, świąd, wysypka skórna itp.

Interakcje leków

Stosowanie leku Zetia z innymi lekami może zwiększać bezpieczeństwo stosowania metforminy w związku z kwasicą mleczanową, np. może zaburzać równowagę kwasowo-zasadową lub zwiększać kumulację metforminy. Dlatego konieczne jest monitorowanie pacjenta.

Środki ostrożności

  • Nigdy nie należy zatajać lub nie informować o posiadanych receptach lekarskich, jeśli takie istnieją. Dzięki temu lekarz może dowiedzieć się o innych problemach zdrowotnych pacjenta i podjąć decyzję o przepisaniu leku Ezetimibe (Zetia).
  • Należy poinformować lekarza, jeśli w przeszłości występowały u pacjenta jakiekolwiek problemy lub zaburzenia dźwigni.
  • Jeśli zdecydujesz się na zakup leku Zetia w Internecie, uważaj na tanie zniżki na lek Zetia, ponieważ mogą one nie być najlepszej jakości.
  • Jeśli pacjent przyjmuje już którykolwiek z następujących leków: cyklosporyny (Neoral, Sandimmune); gemfibrozil (Lopid); leki przeciwzakrzepowe (”leki rozrzedzające krew”), takie jak warfaryna (Coumadin) lub fenofibrat (TriCor), należy poinformować o tym lekarza.

Bezpieczeństwo i przechowywanie

Zalecamy przechowywanie leku Zetia w temperaturze od 68 do 77 stopni F (od 20 do 25 stopni C) w suchym miejscu. Należy go również przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.