Zetia, markowa wersja ezetymibu, jest dostępna na receptę w postaci tabletek o kilku mocach. Zetia jest lekiem stosowanym w leczeniu wysokiego stężenia cholesterolu we krwi i niektórych innych zaburzeń lipidowych. Zwykle stosuje się ją w połączeniu ze zmianą diety i statynami. Samodzielnie jest mniej preferowany niż statyny. Możesz zaoszczędzić pieniądze na markowych i generycznych lekach Zetia robiąc zakupy w naszej aptece internetowej.
Jak kupić lek Zetia w Polsce?
Aby kupić lek Zetia 10 mg, należy kliknąć pomarańczowy przycisk ‘Kup teraz’ i wybrać żądaną dawkę oraz wielkość opakowania. Następnie wypełnij prosty kwestionariusz, abyśmy mogli dostarczyć Twoje zamówienie pod wskazany adres.
Dane użytkowników są chronione protokołem SSL. Można płacić kartami MasterCard, Visa i AMEX. Płatność przy odbiorze jest dostępna w całej Polsce.
Cena leku Zetia waha się od 41,89 EUR za 30 tabletek do 326,75 EUR za 360 tabletek.
Jak należy stosować lek Zetia?
Ezetymib (Zetia) è jest przepisywany do jednorazowego spożycia w ciągu jednego dnia, na pusty lub pełny żołądek. Ten doustnie przyjmowany lek działa najlepiej, gdy jest przyjmowany codziennie o wyznaczonej porze. Zaleca się dokładne zapoznanie się z instrukcjami na recepcie przed spożyciem leku i przestrzeganie wyłącznie przepisanej dawki.
Dawkowanie i podawanie
Co się stanie w przypadku pominięcia dawki
W przypadku pominięcia dawki leku Ezetimibe (Zetia), należy ją przyjąć, gdy tylko sobie o tym przypomnimy. Jednak odstępy między kolejnymi dawkami powinny być takie same, więc jeśli zbliża się pora kolejnej dawki, lepiej ją pominąć i kontynuować rutynowe postępowanie od następnej dawki.
Efekty uboczne
Ezetymib (Zetia) nie ma zbyt wielu działań niepożądanych, jednak u niektórych osób mogą wystąpić bóle głowy, gardła, biegunka, bóle stawów, kichanie i katar. Mogą pojawić się inne poważne konsekwencje, takie jak utrata apetytu i energii, rozstrój żołądka, dreszcze, gorączka, świąd, wysypka skórna itp.
Interakcje leków
Stosowanie leku Zetia z innymi lekami może zwiększać bezpieczeństwo stosowania metforminy w związku z kwasicą mleczanową, np. może zaburzać równowagę kwasowo-zasadową lub zwiększać kumulację metforminy. Dlatego konieczne jest monitorowanie pacjenta.
Środki ostrożności
- Nigdy nie należy zatajać lub nie informować o posiadanych receptach lekarskich, jeśli takie istnieją. Dzięki temu lekarz może dowiedzieć się o innych problemach zdrowotnych pacjenta i podjąć decyzję o przepisaniu leku Ezetimibe (Zetia).
- Należy poinformować lekarza, jeśli w przeszłości występowały u pacjenta jakiekolwiek problemy lub zaburzenia dźwigni.
- Jeśli zdecydujesz się na zakup leku Zetia w Internecie, uważaj na tanie zniżki na lek Zetia, ponieważ mogą one nie być najlepszej jakości.
- Jeśli pacjent przyjmuje już którykolwiek z następujących leków: cyklosporyny (Neoral, Sandimmune); gemfibrozil (Lopid); leki przeciwzakrzepowe (”leki rozrzedzające krew”), takie jak warfaryna (Coumadin) lub fenofibrat (TriCor), należy poinformować o tym lekarza.
Bezpieczeństwo i przechowywanie
Zalecamy przechowywanie leku Zetia w temperaturze od 68 do 77 stopni F (od 20 do 25 stopni C) w suchym miejscu. Należy go również przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.