Tetracyklina

Tetracyklina

Tetracyklina jest stosowana w leczeniu wielu różnych zakażeń, w tym trądziku. Jest to antybiotyk, którego działanie polega na hamowaniu wzrostu bakterii. Nie działa w przypadku infekcji wirusowych (takich jak przeziębienie czy grypa). Stosowanie antybiotyku, gdy nie jest on potrzebny, może uniemożliwić jego działanie w przypadku przyszłych zakażeń.Tetracyklina może być również stosowana w połączeniu z lekami przeciwwrzodowymi w leczeniu niektórych rodzajów wrzodów żołądka.

Gdzie w Polsce można kupić Tetracyklinę bez recepty?

Nowa-apteka sprzedaje tabletki Tetracyklina, które można kupić w Polsce bez recepty. Zakupu można dokonać, klikając przycisk powyżej. Nasza apteka internetowa bardzo ceni sobie Państwa anonimowość i wygodę, dlatego usługa nowa-apteka zadowoli każdego klienta.

Użyj strony

Tetracyklina è antybiotyk, który zwalcza zakażenia wywołane przez bakterie.

Tetracyklina jest stosowana w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych skóry, jelit, dróg oddechowych, dróg moczowych, narządów płciowych, węzłów chłonnych i innych układów organizmu. Jest często stosowany w leczeniu ciężkiego trądziku lub chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak kiła, rzeżączka lub chlamydia.

Tetracyklina jest również stosowana w leczeniu zakażeń, którymi można zarazić się przez bezpośredni kontakt z zakażonymi zwierzętami lub skażoną żywnością.

Jak stosować tetracyklinę

Tetracyklina działa najlepiej, gdy jest przyjmowana na pusty żołądek 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku. Jeśli masz rozstrój żołądka, zapytaj lekarza, czy możesz przyjmować ten lek z jedzeniem. Każdą dawkę leku należy popić pełną szklanką wody (8 uncji lub 240 mililitrów), chyba że lekarz zaleci inaczej. Nie należy kłaść się przez co najmniej 10 minut po zażyciu tego leku. Dlatego nie należy go przyjmować na krótko przed snem.

Lek należy przyjmować 2 do 3 godzin przed lub po przyjęciu jakiegokolwiek produktu zawierającego magnez, glin lub wapń. Przykłady obejmują leki zobojętniające, chinapryl, niektóre postacie didanozyny (tabletki do żucia/rozpraszające lub roztwór do picia dla dzieci), witaminy/minerały i sukralfat. Należy przestrzegać tych samych zaleceń w przypadku produktów mlecznych (np. mleka, jogurtu), soków owocowych wzbogaconych w wapń, subsalicylan bizmutu, żelazo i cynk. Produkty te wiążą się z tetracykliną, uniemożliwiając jej pełne wchłanianie.

Dawkowanie jest uzależnione od stanu zdrowia pacjenta i jego reakcji na leczenie. W przypadku stosowania u dzieci w wieku powyżej 8 lat, dawkowanie opiera się również na wadze.

Aby uzyskać najlepszy efekt, należy przyjmować ten antybiotyk w regularnych odstępach czasu. Aby ułatwić zapamiętanie, lek należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia.

Należy kontynuować przyjmowanie leku aż do wyczerpania zalecanej dawki, nawet jeśli objawy ustąpią po kilku dniach. Zbyt wczesne odstawienie leku może umożliwić dalszy rozwój bakterii, co może prowadzić do nawrotu zakażenia.

Efekty uboczne

Mogą wystąpić nudności, wymioty, biegunka, utrata apetytu, owrzodzenia jamy ustnej, czarny i włochaty język, ból gardła, zawroty głowy, ból głowy lub dyskomfort w odbycie. Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymuje się lub nasila, należy niezwłocznie poinformować lekarza lub farmaceutę.

Należy pamiętać, że lekarz przepisał ten lek, ponieważ uznał, że korzyści dla pacjenta przewyższają ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. U wielu osób stosujących ten lek nie występują żadne poważne skutki uboczne.

Należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek poważne działania niepożądane, w tym przebarwienie paznokci, ból mięśni, trudności lub ból przy połykaniu, objawy problemów z nerkami (takie jak zmiany w ilości oddawanego moczu), przebarwienie nerek lub ból przy połykaniu; moczu), brązowe/szare przebarwienia zębów, drętwienie/zmęczenie rąk/stóp, nietypowe zmęczenie, nowe objawy zakażenia (np. uporczywy ból gardła, gorączka, dreszcze), zmiany w słuchu (np. dzwonienie w uszach, pogorszenie słuchu), łatwe siniaki/krwawienie, silny ból brzucha, żółte oczy/skóra, ciemny mocz.

Środki ostrożności

Przed zastosowaniem tetracykliny należy poinformować lekarza lub farmaceutę o uczuleniu na nią lub na inne tetracykliny (np. doksycyklinę, minocyklinę) lub o jakichkolwiek innych uczuleniach. Ten produkt może zawierać nieaktywne składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne lub inne problemy. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od farmaceuty.

Przed zastosowaniem tego leku należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o przebytych chorobach, zwłaszcza o chorobach nerek, wątroby, problemach z połykaniem, przełyku (np. przepuklina rozworu przełykowego, choroba refluksowa przełyku).

Ten lek może powodować zawroty głowy. Alkohol lub marihuana (konopie indyjskie) mogą nasilać zawroty głowy. Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn ani wykonywać czynności wymagających koncentracji uwagi, dopóki nie jest to bezpieczne. Ograniczenie spożywania napojów alkoholowych. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli używasz marihuany (konopi indyjskich).

Interakcja

Interakcje leków mogą zmieniać sposób działania leków lub zwiększać ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Niniejszy dokument nie zawiera wszystkich możliwych interakcji między lekami. Należy prowadzić listę wszystkich stosowanych produktów (w tym leków wydawanych na receptę i bez recepty oraz produktów ziołowych) i dzielić się nią z lekarzem i farmaceutą. Nie należy rozpoczynać, przerywać ani zmieniać dawkowania żadnego leku bez zgody lekarza.

Niektóre produkty, które mogą wchodzić w interakcje z tym lekiem to: atowakwon, doustne leki retynoidowe (takie jak acitretin, izotretinoina), stront, digoksyna, pektyny kaolinowe, warfaryna.

Przedawkowanie

Nie należy dzielić się tym lekiem z innymi osobami.

Ten lek jest przepisywany wyłącznie na bieżące dolegliwości. Nie należy stosować go później w przypadku innego zakażenia, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Okresowo mogą być wykonywane badania laboratoryjne i/lub medyczne w celu monitorowania postępów leczenia lub sprawdzenia, czy nie występują działania niepożądane. W celu uzyskania szczegółowych informacji należy skontaktować się z lekarzem.

Pominięta dawka

W przypadku pominięcia dawki należy przyjąć ją natychmiast po przypomnieniu sobie o niej. Jeśli zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki, należy pominąć pominiętą dawkę. Następną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze. Nie należy podwajać dawki w celu jej uzupełnienia.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze pokojowej od 59 do 86 stopni F (15 do 30 stopni C) z dala od światła, wilgoci i nadmiernego ciepła. Nie należy przechowywać w łazience. Wszystkie leki należy przechowywać z dala od dzieci i zwierząt domowych.

Leków nie należy spłukiwać w toalecie ani w kanale ściekowym, chyba że zostaniemy o tym poinformowani. Po upływie terminu ważności lub gdy produkt nie jest już potrzebny, należy go właściwie zutylizować. Zażycie przeterminowanej tetracykliny może spowodować poważną chorobę. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat bezpiecznego usuwania tego produktu należy skonsultować się z farmaceutą lub lokalnym przedsiębiorstwem utylizacji odpadów.