Pristiq (dezvenlafaksyna)

Pristiq

Lek Pristiq (dezvenlafaksyna) należy do klasy leków znanych jako selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny, czyli SNRI. Lek ten ma za zadanie pomóc w utrzymaniu równowagi między substancjami chemicznymi w mózgu, które powodują depresję, lęk i inne zaburzenia psychiczne.

Żywności i Leków w 2008 roku, jest stosunkowo jednym z najnowszych leków przeciwdepresyjnych, które pojawiły się na rynku. Udowodniła jednak swoją skuteczność.

Lek Pristiq nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na jego składniki czynne lub na wenlafaksynę, składnik czynny leku Effexor. Pacjenci czasami doświadczają nasilenia myśli samobójczych podczas rozpoczynania stosowania tego leku lub innych leków z tej samej klasy i powinni być ściśle monitorowani w ciągu pierwszych 12 tygodni leczenia. Zazwyczaj przyjmuje się ją raz dziennie w różnych dawkach, o tej samej porze każdego dnia. Na początku dawka jest zwykle niewielka i jest zwiększana przez kilka tygodni, aż do uzyskania korzystnej reakcji pacjenta.

Firma Wyeth Corporation produkuje lek Pristiq i twierdzi, że jego stosowanie przynosi dwie wyraźne korzyści — można zacząć od początkowej dawki terapeutycznej 50 mg (nie trzeba «zaczynać od małej dawki, iść powoli») i jest mało prawdopodobne, aby lek wchodził w interakcje z innymi lekami metabolizowanymi przez wątrobę.

Gdzie można tanio kupić preparat Pristiq?

Zamów Pristiq za pośrednictwem Nowej-Apteki po najniższej możliwej cenie.

Dostępne są opakowania 100 mg i 50 mg. Gwarancja 100% anonimowości i szybkiej dostawy.

Lek Pristiq można kupić bez recepty na naszej stronie internetowej. Co więcej, wszystkie preparaty na naszej stronie są wydawane bez recepty. Remeron można również kupić u nas.

Pristiq 100 mg

Liczba tabletek w opakowaniu Cena
10 €26.45
20 €43.28
30 €60.11
40 €76.94
60 €110.61
90 €161.11
120 €211.61
180 €312.61
270 €464.11

Pristiq 50 mg

Liczba tabletek w opakowaniu Cena
10 €25.55
20 €40.75
30 €55.96
40 €71.16
60 €101.57
90 €147.17
120 €192.78
180 €284.00
270 €420.83

Ogólne informacje o leku Pristiq

Pristiq (Desvenlafaxine Extended-Release Tablets) jest lekiem wydawanym na receptę, stosowanym w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych. Lek ten należy do klasy leków przeciwdepresyjnych znanych jako selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Desvenlafaksyna działa na ośrodkowy układ nerwowy w celu podwyższenia nastroju poprzez pomoc w przywróceniu równowagi pewnych naturalnych substancji w mózgu.

Pełne korzyści z zastosowania tego leku mogą nie być widoczne po kilku tygodniach.

W jakich dawkach i postaciach dostępny jest preparat Pristiq?

Lek Pristiq è jest dostępny w postaci tabletek o mocy 50 mg i 100 mg. Tabletki leku Pristiq to:50 mg – różowe, kwadratowe tabletki z nadrukiem W 50 po jednej stronie100 mg – pomarańczowe, kwadratowe tabletki z nadrukiem W 100 po jednej stronie

Jak to działa?

Lek Pristiq działa poprzez zwiększanie stężenia serotoniny i noradrenaliny, które są neuroprzekaźnikami odpowiedzialnymi za regulację nastroju. Odbywa się to poprzez blokowanie białek, które zwykle przenoszą te dwa czynniki z powrotem do komórek, z których pochodzą. Zamiast umożliwiać ich wychwyt zwrotny, preparat Pristiq pozwala im wiązać się z komórkami receptorowymi, zwiększając w ten sposób ich stężenie w mózgu i poprawiając nastrój.

Leki takie jak Pristiq są ukierunkowane na jądra rzepakowe, region mózgu zawierający neurony uwalniające serotoninę, które są bezpośrednio odpowiedzialne za nastrój, a także pośrednio poprzez interakcje z innymi neuroprzekaźnikami, takimi jak noradrenalina i dopamina.

Jak przyjmować

Lek Pristiq (desvenlaxafine) jest stosowany głównie w leczeniu depresji i zaburzeń lękowych, a czasami w leczeniu bólu przewlekłego w takich stanach chorobowych, jak neuropatia cukrzycowa, migreny i fibromialgia. Aby uzyskać pożądany efekt, lek Pristiq è przepisuje się pacjentom w różnych dawkach, w zależności od określonych czynników.

Standardowa dawka leku Pristiq dla dorosłych

Dawka początkowa leku Pristiq dla dorosłych wynosi 50 mg raz na dobę, którą należy przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Dotyczy to wszystkich stanów chorobowych, do leczenia których dany lek jest przeznaczony.

Niekiedy dawkę można zwiększyć do 400 mg, choć nie ma dowodów na to, że większa dawka przynosi większe korzyści. W rzeczywistości przyjmowanie dawki leku Pristiq przekraczającej 50 mg na dobę może być niebezpieczne, ponieważ wiąże się z częstszym występowaniem działań niepożądanych niż terapeutycznych.

Dawkowanie u osób w podeszłym wieku

Chociaż wiek nie jest brany pod uwagę, dawka leku Pristiq u pacjentów w podeszłym wieku jest zazwyczaj zmniejszana ze względu na kwestie dotyczące klirensu nerkowego lub zdolności nerek do usuwania określonego związku przez pewien czas. Zmniejszony klirens nerkowy pojawia się wraz z wiekiem, dlatego è uważa się za istotne przy ustalaniu dawkowania u osób starszych. Pacjentowi z niskim klirensem nerkowym dla leku Pristiq zostanie przepisana mniejsza niż standardowa dawka.

Dawkowanie u dzieci

Stosowanie leku Pristiq lub jakiegokolwiek innego leku przeciwdepresyjnego przez dzieci jest surowo zabronione do czasu ukończenia przez nie 18 lat. Wynika to z większej częstości występowania samobójstw i prób samobójczych w tej grupie wiekowej. Zaleca się, aby dzieci, młodzież i młodzi dorośli korzystali z psychoterapii jako metody leczenia depresji i zaburzeń lękowych. Jeśli celem jest leczenie bólu przewlekłego, zwykle przepisuje się leki, które nie wpływają na OUN.

Pristiq i inne odpisy aktualizujące

Niewydolność nerek jest stanem medycznym, który wymaga zmniejszenia standardowej dawki leku Pristiq. Zamiast dawki 50 mg przyjmowanej codziennie, częstotliwość ta zostanie zmieniona na co drugi dzień, ale tylko w ciężkich przypadkach.

Innym schorzeniem jest zaburzenie czynności wątroby lub zmniejszona zdolność wątroby do metabolizowania leków, takich jak Pristiq. Schorzenia wątroby mogą wymagać dostosowania dawki, w zależności od stopnia upośledzenia.

Efekty uboczne

Do częstych działań niepożądanych mogą należeć: niewyraźne widzenie, zaparcia, zawroty głowy, senność, suchość w ustach, nadmierne pocenie się, utrata apetytu, problemy ze snem i utrata wagi.

Ciężkie działania niepożądane mogą obejmować:

  • Czarne stolce;
  • Ból w klatce piersiowej;
  • Kaszel, który nie ustępuje;
  • Ból, obrzęk i zaczerwienienie oczu;
  • Duszność;
  • Drgawki;
  • Zmiany w widzeniu

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku Pristiq, jeśli pacjent ma uczulenie na desvenlafaksynę lub jakiekolwiek inne uczulenia. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy porozmawiać z lekarzem o stanie zdrowia i wszystkich aktualnie przyjmowanych lekach, również tych, które wydawane są bez recepty i lekach ziołowych. Desvenlafaksyna może przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku karmionemu piersią. Leku Pristiq nie należy stosować u osób w wieku poniżej 18 lat bez porady lekarza. Mogą wystąpić interakcje pomiędzy Desvenlafaksyną a innymi lekami, takimi jak leki przeciwpsychotyczne, cyklobenazapryna, lit, noradrenalina, kabergolina, pseudoefedryna, wenlafaksyna i warfaryna. Lek Pristiq może zwiększać ryzyko wystąpienia myśli samobójczych u młodych dorosłych (w wieku 18-24 lat). Dlatego w tej grupie wiekowej konieczne jest uważne monitorowanie pod kątem myśli samobójczych.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa i przechowywania

Tabletki o przedłużonym uwalnianiu leku Pristiq należy przechowywać w temperaturze pokojowej od 20 do 25 stopni C (68 do 77 stopni F). Można go przechowywać przez krótki czas w temperaturze od 15 do 30 stopni C (od 59 do 86 stopni F). Należy go przechowywać z dala od serca, wilgoci i światła, w miejscu niedostępnym dla zwierząt domowych i dzieci. Nie należy go przechowywać w łazience.