Pariet (Rabeprazol)

Pariet

Rabeprazol należy do rodziny leków zwanych inhibitorami pompy protonowej (PPI). Jego działanie polega na spowolnieniu lub zatrzymaniu wytwarzania kwasu przez żołądek. Pariet 20 mg można kupić tutaj bez recepty. Wystarczy kliknąć na przycisk «Kup teraz».

Pariet 20 mg cena

Liczba tabletek Cena
60 €26.17
90 €35.49
120 €44.81
180 €63.45
270 €91.40
360 €119.36

Dawkowanie

Dawkę rabeprazolu è ustala się w zależności od dolegliwości, które mają być leczone.

W leczeniu nieerozyjnej choroby refluksowej zalecana dawka rabeprazolu dla dorosłych wynosi od 10 mg do 20 mg raz na dobę przez okres do 4 tygodni.

W leczeniu choroby refluksowej żołądkowo-przełykowej z zapaleniem przełyku zalecana dawka rabeprazolu dla dorosłych wynosi 20 mg raz na dobę. Zalecana dawka do długotrwałego podtrzymywania leczenia GERD to 10 mg do 20 mg raz na dobę. Zwykle leczenie trwa od 4 do 8 tygodni.

W leczeniu wrzodów dwunastnicy zalecana dawka rabeprazolu dla dorosłych wynosi 20 mg przyjmowana raz dziennie przez maksymalny możliwy okres 4 tygodni.

W leczeniu wrzodów żołądka lub wrzodów trawiennych zalecana dawka rabeprazolu dla dorosłych wynosi 20 mg raz na dobę przez okres do 6 tygodni.

W leczeniu wrzodów spowodowanych zakażeniem Helicobacter pylori zalecana dawka dla dorosłych to 20 mg przyjmowane dwa razy dziennie przez 7 dni w skojarzeniu z dwoma antybiotykami, zwykle amoksycyliną i klarytromycyną. Jeśli pacjent przyjmuje rabeprazol w skojarzeniu z antybiotykami, ważne jest, aby przyjmował wszystkie leki w odpowiednim czasie i przez cały okres leczenia zalecony przez lekarza.

W leczeniu zespołu Zollingera-Ellisona zalecana dawka rabeprazolu dla dorosłych na początku leczenia wynosi 60 mg raz na dobę. Niektóre osoby mogą potrzebować większych dawek. Lekarz dostosuje dawkę w razie potrzeby.

Tabletki o przedłużonym uwalnianiu rabeprazolu mają działać przez cały dzień, dlatego należy je przyjmować tylko raz dziennie. Ten lek może być przyjmowany z jedzeniem lub bez jedzenia. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając płynem, nie należy jej żuć, kruszyć ani łamać.

U większości chorych poprawa objawów nastąpi po 1 do 2 tygodni od rozpoczęcia leczenia rabeprazolem. Osoby przyjmujące ten lek mogą czekać do 4 tygodni zanim uzyskają pełną korzyść z jego stosowania.

Należy kontynuować przyjmowanie tego leku i zakończyć przyjmowanie wszystkich tabletek zgodnie z zaleceniami lekarza, nawet jeśli pacjent zacznie się czuć lepiej. Jeśli objawy nie ustąpią do czasu zakończenia stosowania leku lub do czasu uzgodnionego z lekarzem, należy skontaktować się z lekarzem.

Przy ustalaniu dawki, jakiej potrzebuje dana osoba, można wziąć pod uwagę kilka czynników: jej wagę, stan zdrowia oraz to, czy przyjmuje ona inne leki. Jeśli lekarz zalecił stosowanie innej dawki leku niż wymienione tutaj, nie należy zmieniać sposobu przyjmowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Ważne jest, aby stosować ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku pominięcia dawki należy przyjąć ją natychmiast po przypomnieniu sobie o niej i jak najszybciej wznowić pozostałą część leczenia. Jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, nie należy przejmować się pominiętą dawką i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Jeśli pacjent nie jest pewien, co zrobić po pominięciu dawki leku, powinien poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Lek ten należy przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od światła i wilgoci, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Instrukcja użytkowania

Zwykle stosowana dawka u dorosłych to jedna tabletka dziennie, przyjmowana o tej samej porze każdego dnia.

Należy przyjmować jedną tabletkę dziennie przez co najmniej 7 dni i do 14 dni. Nie należy przyjmować leku Pariet przez okres dłuższy niż 14 dni, chyba że lekarz zaleci inaczej. Jeśli objawy utrzymują się lub nawracają w ciągu 14 dni od zakończenia kursu, należy skonsultować się z lekarzem.

Pariet è stosuje się w celu objawowego łagodzenia zgagi i kwaśności żołądka, spowodowanych refluksem żołądkowo-przełykowym, wywołanym przez “cofanie się” pokarmu i kwasu z żołądka do przewodu pokarmowego, zwanego również przełykiem.

Refluks ten może powodować uczucie pieczenia w klatce piersiowej, podchodzące aż do gardła, znane również jako zgaga. Działanie leku Pariet polega na zmniejszeniu ilości kwasu żołądkowego w celu złagodzenia objawów. Pokarm nadal będzie trawiony w ten sam sposób.

Lek ten zacznie hamować wydzielanie kwasu w ciągu kilku godzin, jednak nie zapewni natychmiastowego złagodzenia objawów. Może być konieczne przyjmowanie leku Pariet 20 mg przez kilka dni przed uzyskaniem pełnego efektu.

Efekty uboczne

 • Swędzenie;
 • Biegunka (łagodna);
 • Wysypka skórna;
 • Zawroty głowy;
 • Ból głowy;
 • niewyjaśnione szybkie lub inne nieprawidłowe bicie serca;
 • Ból mięśni;
 • Nerwowość;
 • Osłabienie mięśni;
 • złamana kość;
 • ruchy szarpane lub drżenie;
 • objawy problemów z wątrobą (np. mdłości, wymioty, biegunka, utrata apetytu, utrata masy ciała, zażółcenie skóry lub białek oczu, ciemny mocz, blade stolce)
 • skurcze krtani (strun głosowych);
 • skurcze dłoni i stóp.

Dostępny moduł Pariet

10 mg

Każda różowa tabletka powlekana, z nadrukiem “ε 241” po jednej stronie, zawiera 10 mg rabeprazolu sodowego. Składniki nielecznicze: wosk carnauba, etyloceluloza, hydroksypropyloceluloza, niskopodstawiona hydroksypropyloceluloza, mannitol, monoglicerydy diacetylu, tlenek żelaza (czarny, czerwony lub żółty), tlenek magnezu, ftalan hydroksypropylometylocelulozy, stearynian magnezu i talk.

20 mg

Każda jasnożółta, dojelitowa tabletka powlekana, z napisem “ε 243” po jednej stronie, zawiera 20 mg rabeprazolu sodowego. Składniki nielecznicze: wosk carnauba, etyloceluloza, niskopodstawiona hydroksypropyloceluloza, tlenek żelaza (czarny, czerwony lub żółty), tlenek magnezu, ftalan hydroksypropylometylocelulozy, stearynian magnezu, dwutlenek tytanu i talk.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować tego leku w następujących okolicznościach

 • uczulenie na rabeprazol lub na którykolwiek składnik leku;
 • uczulenie na inne inhibitory pompy protonowej.
 • stosowanie leku rilpiwiryna.