Norvasc (Amlodipine)

Norvasc

Norvasc jest lekiem stosowanym w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi i dławicy piersiowej. Dostępne bez recepty w Nowa-Apteka.com buy norvasc cheap 91.00 € box of 30 tablets with fast delivery in the country and abroad.

Lek Norvasc jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi (przeciwnadciśnieniowym) i dławicy piersiowej. Amlodypina należy do grupy leków zwanych antagonistami wapnia. Działa w organizmie, kontrolując ciśnienie krwi i zmniejszając liczbę ataków dławicy piersiowej poprzez rozszerzanie i rozkurczanie naczyń krwionośnych. Amlodypina jest opracowywana i wprowadzana na rynek przez kilka laboratoriów i dostępna pod kilkoma nazwami handlowymi, takimi jak Amlodipine Actavis, Amlodipine Mylan, Amlodipine Pfizer, Axeler, Norvasc. W Nowej Apece amlodypinę można kupić pod nazwą Norvasc.

Norvasc cena w Polsce

Kup norvasc w Polsce Amlodipine è dostępne w różnych generykach wszystkie bardzo skuteczne, w Polsce dzięki pharmacie-relais.com uzyskać amlodipine sou sle nazwa norvasc. Kup Norvasc w Polsce tanie, szybka dostawa.

Norvasc ceny w Polsce: W aptece kupić norvasc è bardzo często różne ceny, ponieważ każda apteka è swobodnie ustawić swój własny cennik. Cena leku Norvasc w Polsce waha się od 5 € do 8 € Niektórzy uważają, że ta cena jest wysoka, zwłaszcza jeśli chodzi o generyki.

Norvasc cena w Nowa-Apteka: kupić norvasc za 29,89 € za opakowanie 30 tabletek, co è jest równoważne 1 € za tabletkę. Nasza apteka internetowa jest właściwym miejscem, aby kupić norvasc tanio. Mamy szeroki wybór produktów, więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Dobrym pomysłem jest kupowanie leku Norvasc bez recepty.

Zalecenia dotyczące stosowania

Lek ten jest blokerem kanału wapniowego, który jest często przepisywany pacjentom z nadciśnieniem tętniczym, przewlekłą stabilną dławicą piersiową, dławicą piersiową z wazospastią, udokumentowaną angiograficznie CAD oraz innymi chorobami układu krążenia i niewydolnością serca, którym towarzyszy zwężenie naczyń krwionośnych.

Istnieją trzy rodzaje leku Norvasc w zależności od dawki amlodypiny: 2,5 mg, 5 mg i 10 mg. Ten lek przyjmuje się doustnie raz dziennie, popijając wystarczającą ilością wody i jedzenia. O tym, jaka dawka jest odpowiednia dla pacjenta, decyduje lekarz, ponieważ zależy to bezpośrednio od stanu zdrowia, wieku i indywidualnej wrażliwości pacjenta.

Lek Norvasc może być przepisywany zarówno dorosłym, jak i dzieciom w wieku od 6 do 17 lat. Zazwyczaj dzieci przyjmują od 2,5 mg do 5 mg raz na dobę. Maksymalna dawka dla dorosłych wynosi 10 mg na dobę, ale najczęściej stosowana dawka to 5 mg. U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek, u pacjentów w podeszłym wieku oraz u pacjentów słabych lub małych, dawka początkowa leku Norvasc może być mniejsza niż zwykle – 2,5 mg, lub dawka może być taka sama jak u pacjentów bez takich problemów.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Lek Norvasc należy przyjmować ostrożnie i zgodnie z zaleceniami, ponieważ możliwe jest przedawkowanie. Może to spowodować ciężkie objawowe niedociśnienie tętnicze, które czasami prowadzi do omdleń lub zawrotów głowy.

Podczas rozpoczynania lub zwiększania dawki leku może wystąpić pogorszenie dławicy piersiowej i zawału mięśnia sercowego. Nie zaleca się również szybkiego zaprzestania przyjmowania leku Norvasc; zaleca się stopniowe zmniejszanie dawki. U pacjentów z niewydolnością wątroby należy powoli zwiększać dawkę leku Norvasc. Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować leku, chyba że korzyść z jego stosowania jest większa niż szkoda. W przypadku matek karmiących piersią zaleca się zaprzestanie karmienia piersią, ponieważ nie przeprowadzono wystarczających badań dotyczących przenikania leku do mleka.

Interakcje leków

Na działanie leku Norvasc mogą wpływać inne leki, a także zmieniać intensywność działania leków stosowanych w skojarzeniu z nim.

Podczas stosowania z syldenafilem, lek Norvasc może prowadzić do niedociśnienia tętniczego. Wiadomo, że inhibitory CYP3A, w tym ketokonazol (Nizoral, Extina), itrakonazol (Sporanox) i rytonawir (Norvir) powodują zwiększoną ekspozycję na substancję czynną leku Norvasc, dlatego podczas jednoczesnego stosowania tych leków może wystąpić nadciśnienie tętnicze i obrzęki. Jeśli lek Norvasc è jest przyjmowany z symwastatyną lub lekami immunosupresyjnymi, takimi jak cyklosporyna (Restasis, Neoral), amlodypina sprawia, że organizm jest bardziej wrażliwy na działanie leków, z którymi jest skojarzona, i konieczne jest zmniejszenie dawki.

Ponadto dawkę leku obniżającego poziom cholesterolu — simwastatyny — należy ograniczyć do 20 mg. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje pewne tabletki, w tym preparaty wielowitaminowe z minerałami, ponieważ mogą one zmniejszać skuteczność leku Norvasc. Z diety należy również wykluczyć grejpfruty i sok grejpfrutowy.

Efekty uboczne

Chociaż lek Norvasc jest bardzo skuteczny, może powodować różne działania niepożądane, o których użytkownicy powinni wiedzieć. Działania niepożądane mogą być niewielkie, gdy nie jest konieczne leczenie; ustępują one samoistnie lub organizm przyzwyczaja się do nich. Możliwe są jednak również poważne działania niepożądane – jeśli ich doświadczysz, è należy pilnie poinformować lekarza i uzyskać pomoc w nagłych wypadkach.

  • Opuchlizna kostek lub stóp;
  • Częstsze lub silniejsze bóle w klatce piersiowej;
  • Omdlenie;
  • Palpitacje.