Motilium (Domperidon)

Motilium

Motilium jest lekiem stosowanym w przypadku nudności i wymiotów. Substancja czynna domperidon powoduje szybsze przechodzenie treści żołądkowej do jelita. Ponadto lek Motilium w mniejszym stopniu pobudza ośrodek wymiotny w mózgu. W rezultacie nudności i wymioty szybko się zmniejszają. Lek Motilium można zamówić przez Internet w jednej z aptek współpracujących z Nowa-Apteka.com.

Gdzie można kupić Motilium w najlepszej cenie w Polsce?

Nasza apteka internetowa è gotowy do zaoferowania Państwu zakup Motilium 10 mg w niskiej cenie bez recepty. Wysyłka za pobraniem na terenie całej Polski.

Liczba tabletek Cena
90 €26.64
180 €44.76
270 €62.88
360 €80.99

Co to jest Motilium?

Motilium jest lekiem stosowanym w przypadku nudności i wymiotów. Substancja czynna domperidon powoduje szybsze przechodzenie treści żołądkowej do jelit. Ponadto lek Motilium w mniejszym stopniu pobudza ośrodek wymiotny w mózgu. W rezultacie nudności i wymioty szybko się zmniejszają.

W jakim celu stosuje się ten lek?

Lek Motilium è jest przepisywany w przypadku nudności i wymiotów, które występują na przykład z powodu migreny, problemów żołądkowo-jelitowych, choroby lokomocyjnej lub przyjmowania leków. Tabletki działają szybko i są odpowiednie dla dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i starszych.

Jak należy przyjmować lek Motilium?

Tabletkę należy połknąć w całości, popijając dużą ilością płynu. Lek Motilium najlepiej przyjmować przed posiłkiem. Dzięki temu lek szybciej zaczyna działać. Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu kilku dni, należy skontaktować się z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie należy przyjmować leku Motilium dłużej niż siedem dni.

Dawkowanie

Efekty uboczne

Leki mogą czasami powodować działania niepożądane. Nie dotyczy to jednak wszystkich pacjentów. Działania niepożądane, które mogą wystąpić, obejmują:

 • suchość w ustach;
 • skurcze jelit;
 • biegunka;
 • bóle głowy;
 • senność;
 • zawroty głowy.

Kiedy nie należy przyjmować tego leku?

Motilium nie jest lekiem odpowiednim dla wszystkich. Proszę nie stosować tego leku, jeśli:

 • są uczuleni lub wrażliwi na domperidon lub którykolwiek z pozostałych składników leku;
 • cierpią z powodu krwawienia z żołądka lub jeśli regularnie występują u nich bóle brzucha i oddają czarne stolce;
 • ma przedziurawione lub zablokowane jelito;
 • u pacjentów z guzem przysadki mózgowej, ciężką (umiarkowaną) chorobą wątroby lub niektórymi schorzeniami serca (patrz karta informacyjna);
 • nieprawidłowe stężenie potasu lub magnezu we krwi.

Ciąża / Ruchliwość; / Alkohol

Lek Motilium należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Niektóre działania niepożądane leku Motilium (takie jak zawroty głowy lub zmęczenie) mogą wpływać na zdolność reagowania. W przypadku wystąpienia takich działań niepożądanych należy zachować ostrożność i nie oddalać się od ruchu ulicznego. Alkohol może powodować lub nasilać działania niepożądane, takie jak zawroty głowy lub senność. Z tego powodu należy unikać mocnego alkoholu podczas stosowania leku Motilium.