Lumigan (Bimatoprost)

Lumigan

Nazwa Lumigan odnosi się do kropli do oczu zawierających substancję czynną bimatoprost. Lumigan to lek, który stymuluje odpływ płynu z gałki ocznej. Może to zmniejszyć ciśnienie w gałce ocznej. Lekarze przepisują ten lek pacjentom cierpiącym na wysokie ciśnienie wewnątrzgałkowe (jaskrę).

Gdzie w Polsce można kupić Lumigan bez recepty?

Nasza apteka sprzedaje Lumigan bez recepty z dostawą na terenie całego kraju. Możesz się przekonać, że zapewniamy jedną z najniższych cen dla Lumigan wśród polskich aptek internetowych. Wysyłka za pobraniem 3-8 dni.

Lumigan 3 ml

Ilość Cena
1 €43.25
2 €83.61
3 €123.97
4 €164.34
5 €204.70
6 €245.07
7 €285.43
8 €325.79
9 €366.16
10 €406.52

Składnik aktywny Bimatropost

Krople zawierają substancję czynną bimatropost. Substancja ta należy do grupy substancji czynnych zwanych prostaglandynami. Powoduje wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, na przykład gdy zwęża się kanał, którym odpływa płyn z oka. Ludzie cierpią z powodu tego problemu na chorobę zwaną jaskrą. Jest to specyficzna postać przewlekłej jaskry z otwartym kątem przesączania. Jednak dokładne przyczyny nie są jeszcze znane.

Lekarze stosują bimatoprost jako pojedynczą substancję lub razem z beta-blokerami w postaci kropli do oczu. Bimatoprost è chemicznie podobny do prostaglandyn. Jednak ze względu na sposób działania substancja ta nie należy do tej grupy, ponieważ nie wiąże się ze znanymi miejscami wiązania prostaglandyn. Jednak bimatoprost naśladuje działanie substancji wytwarzanych przez organizm, zwanych prostamidami. Substancje te zostały odkryte dopiero niedawno i regulują ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Stosowanie bimatoprostu obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe u pacjentów poprzez zwiększenie odpływu cieczy wodnistej i płynu ocznego. Ciecz wodnista otacza źrenicę oka. Ciśnienie wewnątrzgałkowe spada po około czterech godzinach od zastosowania leku. Substancja czynna osiąga maksymalne działanie po około ośmiu do dwunastu godzinach. Efekt utrzymuje się przez co najmniej 24 godziny.

Zalety kropli do oczu: ułatwiają usuwanie wilgoci z oka i obniżają ciśnienie w oku. Zapytaj swojego lekarza o lek Lumigan. Receptę można uzyskać od lekarza. Można również wypełnić kwestionariusz na naszej stronie internetowej. Podaj szczere informacje i poczekaj, aż skontaktuje się z Tobą lekarz online. W naszej aptece dostępny jest lek Lumigan, zawierający substancję czynną w dawce 0,3 miligrama na mililitr kropli do oczu. Krople są pakowane w pojedyncze opakowania po 3 mililitry każde.

Prawidłowe stosowanie leku Lumigan

Należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy samodzielnie zmieniać tych instrukcji. Przed pierwszym użyciem należy uważnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania.

Jeśli nie ma innych instrukcji: Lek Lumigan należy stosować wyłącznie do oczu. Lekarze zalecają dawkę 1 kropli raz dziennie. Stosować najlepiej wieczorem w celu leczenia oczu. Jeśli pacjent stosuje inne leki do oczu, najlepiej jest odczekać pięć minut po zastosowaniu leku Lumigan przed zastosowaniem drugiego leku do oczu. Leczenie należy stosować tylko raz dziennie. Częstsze stosowanie niż raz dziennie zmniejsza skuteczność leczenia.

Instrukcja użycia: Jeżeli plomba zabezpieczająca na szyjce butelki została naruszona przed użyciem, nie należy używać tej butelki i należy kupić nową.

Przed użyciem należy dokładnie umyć ręce. Następnie połóż głowę na karku i spójrz w górę. Delikatnie pociągnij dolną pokrywę w dół, aż utworzy się kieszeń.

Teraz obróć butelkę, aby zobaczyć otwór skierowany w dół. Naciśnij butelkę i wpuść kroplę do oka. Następnie zwolnij dolną powiekę. Teraz trzymaj oczy zamknięte przez około 30 sekund, aby płyn został dobrze rozprowadzony.

Ostrożnie wytrzeć nadmiar płynu spływającego w dół. Jeśli zauważysz, że kropla nie dotarła do oka, nanieś ją ponownie. Można zapobiec zakażeniu, nie dotykając końcówką butelki innych powierzchni. Oczy są bardzo wrażliwe. Natychmiast po nałożeniu preparatu nałóż z powrotem nakrętkę i ponownie umyj ręce.

Środki ostrożności i ostrzeżenia

Przed rozpoczęciem leczenia należy najpierw porozmawiać z lekarzem, jeśli u pacjenta występują następujące problemy

 • Problemy z oddychaniem
 • Choroby wątroby
 • choroba nerek
 • miał operację zaćmy, nawet w przeszłości
 • suchość oczu
 • mają lub miały w przeszłości problemy z rogówką oczu
 • nosić soczewki kontaktowe
 • Niskie ciśnienie krwi
 • Niska częstość akcji serca, nawet w przeszłości
 • Ma lub miał infekcję wirusową w oku
 • Występuje lub występowało zapalenie oka.

Efekty uboczne

Leki mogą często powodować skutki uboczne. To, czy u pacjenta wystąpią działania niepożądane, zależy od różnych okoliczności. Lekarz ustala właściwą dawkę i sposób stosowania, tak aby zminimalizować skutki uboczne. U niektórych pacjentów nie występują żadne działania niepożądane. Mogą wystąpić następujące działania niepożądane:

 • podrażnione oczy
 • zaczerwienione oczy
 • stan zapalny powiek
 • swędzące powieki
 • zwiększony wzrost rzęs.