Lipitor (Atorwastatyna)

Lipitor

Generyczny Lipitor jest lekiem obniżającym poziom cholesterolu, dzięki czemu ryzyko wystąpienia zawału serca jest mniejsze. Składnikiem aktywnym leku Lipitor jest atorwastatyna, która pomaga blokować enzym wykorzystywany do produkcji złego cholesterolu w organizmie. Lipitor generyczny ma taki sam skład i działanie jak Lipitor markowy, a jedyną różnicą jest cena; Lipitor generyczny kosztuje mniej niż Lipitor oryginalny.

Gdzie w Polsce można kupić Lipitor bez recepty?

Na tej stronie internetowej można kupić Lipitor 5mg, 10mg, 20mg i 40mg bez recepty po niskiej cenie. Gwarantujemy szybką dostawę do Polski.

Informacje medyczne

Generyczny lek Lipitor i jego substancja czynna atorwastatyna należą do grupy “statyn” i są stosowane jako syntetyczne środki obniżające poziom lipidów. Produkt ten pomaga obniżyć poziom trójglicerydów i cholesterolu LDL poprzez blokowanie enzymu w wątrobie, który jest odpowiedzialny za wytwarzanie złego cholesterolu w organizmie.

Jak to działa?

Lipitor generyczny hamuje działanie HMG-CoA. Reduktaza ta przekształca HMG-CoA w mewalonian, który jest pierwszym krokiem w biosyntezie cholesterolu. Dzięki temu procesowi Generic Lipitor jest w stanie obniżyć poziom złego cholesterolu w organizmie. Lipitor pomaga również utrzymać niski poziom złego cholesterolu LDL przez długi czas.

Dawkowanie i podawanie

Przyjmować doustnie raz dziennie z posiłkiem lub bez posiłku, popijając szklanką wody. Zwykle stosowana dawka u dorosłych to 10 mg raz na dobę. Zwykle stosowana dawka u dzieci (10-17 lat) to 10 mg raz na dobę. Nie zaleca się stosowania atorwastatyny u dzieci w wieku poniżej 10 lat, a dawkę leku powinien ustalić lekarz. Uwaga: niniejsza instrukcja została przedstawiona wyłącznie do rozważenia. Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Pomoże to w uzyskaniu lepszych wyników.

Efekty uboczne

Jak każdy lek wysokiej jakości, Generic Lipitor może powodować działania niepożądane, które występują u mniejszości osób stosujących ten lek. Najczęstszym skutkiem ubocznym jest rabdomioliza, czyli barbarzyńska nazwa osłabionych mięśni.

U bardzo małej liczby pacjentów podczas stosowania leku Lipitor obserwowano uszkodzenie mięśni. U osób przyjmujących ten lek zgłaszano również zaburzenia czynności enzymów wątrobowych. Generyczny Lipitor powinien być stosowany wyłącznie z przepisu lekarza i nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Generyczny Lipitor jest lekiem, który został opracowany, aby pomóc osobom z wysokim poziomem cholesterolu poprzez połączenie leczenia atorwastatyną ze zdrową dietą i ćwiczeniami fizycznymi. Ważne jest, aby przyjmować ten lek wyłącznie pod kontrolą lekarza. Osoby z problemami z wątrobą nie powinny stosować leku Lipitor.