Hyzaar (Losartan, hydroclorotiazide)

Hyzaar (Losartan, hydroclorotiazide)

Lek Hyzaar (losartan) należy do klasy leków generycznych zwanych blokerami receptora angiotensyny i tiazydową «pigułką wodną». Ten lek generyczny obejmuje dwa związki — losartan potasowy i hydrochlorotiazyd — i jest zwykle stosowany w celu kontrolowania wysokiego ciśnienia krwi lub nadciśnienia, a także zmniejszenia ilości wody w organizmie.

Jak można kupić lek Hyzaar 50mg bez recepty?

Cena leku Hyzaar waha się od 42,63 euro (za opakowanie zawierające 30 tabletek) do 388,76 euro (za opakowanie zawierające 360 tabletek).

Wskazania

Ten lek na receptę jest zwykle stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi lub nadciśnienia tętniczego. Losartan zawarty w tym leku generycznym obniża ciśnienie krwi poprzez blokowanie naturalnie występującej substancji zwanej angiotensyną II, która jest główną przyczyną zwężania się naczyń krwionośnych, a w konsekwencji podwyższonego ciśnienia krwi. Ponadto ten lek generyczny może być również stosowany w celu zmniejszenia ilości wody w organizmie. Ilość wody, która powinna znajdować się w organizmie, jest ograniczona, a jej zwiększenie może spowodować obrzęk dowolnej części ciała, prowadząc do uszkodzenia nerek i innych ważnych narządów. Lek Hyzaar (losartan) pomaga regulować ilość wody w organizmie poprzez oddawanie moczu. Wykazano, że stosowanie tego leku na receptę zmniejsza ryzyko udaru mózgu u pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi i przerostem lewej komory serca, z wyjątkiem pacjentów afroamerykańskich. Ten lek generyczny może być również stosowany w leczeniu zastoinowej niewydolności serca oraz w celu ochrony nerek przed uszkodzeniem w wyniku cukrzycy. Ponadto składnik leku losartan è był stosowany w celu zmniejszenia ryzyka udaru u pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi i powiększonym sercem.

Co powinienem powiedzieć lekarzowi przed zastosowaniem tego leku?

Muszą wiedzieć, czy u pacjenta występuje którykolwiek z poniższych warunków

  • cukrzyca
  • gout
  • problemy z układem odpornościowym, takie jak toczeń
  • choroby nerek lub kamienie nerkowe
  • choroba wątroby
  • zapalenie trzustki
  • niewielka ilość oddanego moczu lub trudności w oddawaniu moczu
  • nietypowa lub alergiczna reakcja na hydrochlorotiazyd, sulfonamidy, inne leki, pokarmy, barwniki lub konserwanty
  • jeśli jesteś w ciąży lub starasz się zajść w ciążę
  • jeśli pacjentka karmi piersią.

Dawkowanie

Przed rozpoczęciem stosowania leku Hyzaar (losartan) ważne jest ustalenie dawki każdego składnika leku – losartanu i hydrochlorotiazydu. Zalecana dawka dobowa tego leku to jedna lub dwie tabletki przyjmowane z jedzeniem lub bez jedzenia o tej samej porze każdego dnia. Maksymalna dawka tego leku generycznego to dwie tabletki na dobę. Lek Hyzaar (losartan) jest dostępny w dwóch mocach: 50-12,5 (50 mg losartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu) oraz 100-25 (podwójna dawka każdego składnika) w każdej aptece. Zazwyczaj stosowana dawka początkowa tego leku dla dorosłych to jedna tabletka 50-12,5 na dobę. Jeśli po trzech tygodniach przyjmowania leku ciśnienie krwi nie reaguje na tę dawkę, lekarz może zwiększyć dawkę do dwóch tabletek 50-12,5 leku Hyzaar (losartan) przyjmowanych razem raz na dobę lub do podwójnej dawki 100-25 tabletek na dobę. Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania tego leku u dzieci nie zostały jeszcze zbadane. Nie ma określonego czasu, przez jaki należy przyjmować lek Hyzaar (losartan), ponieważ lek ten pomaga jedynie zmniejszyć dolegliwości, a nie całkowicie je wyleczyć.

Efekty uboczne

Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Hyzaar (losartan) mogą obejmować zawroty głowy, ból głowy, biegunkę, światłowstręt, utratę apetytu, zaparcia i (lub) złe samopoczucie (nudności) lub wymioty. U wielu osób przyjmujących ten lek może również wystąpić niewyraźne widzenie lub uczucie duszności w nosie, ponieważ ich organizm przystosowuje się do leku. Lek Hyzaar może również powodować rzadkie, ale poważne działania niepożądane, takie jak niezwykłe pragnienie, osłabienie, dezorientacja, szybkie bicie serca i omdlenia i/lub zmniejszenie zdolności seksualnych. W przypadku wystąpienia, utrzymywania się lub pogorszenia któregokolwiek z powyższych stanów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli wystąpią nietypowe zmiany w ilości oddawanego moczu (po kilku pierwszych dniach od rozpoczęcia stosowania leku), napady drgawek, ból brzucha/żołądka, zażółcenie oczu lub skóry, ciemne zabarwienie moczu, nietypowe zmęczenie i (lub) ból mięśni. Jest mało prawdopodobne, aby ten lek powodował reakcje alergiczne, ale należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi wysypka, swędzenie, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła i/lub problemy z oddychaniem.

Środki ostrożności

Poinformuj lekarza o wszystkich swoich dolegliwościach, zwłaszcza jeśli masz choroby nerek i talii, problemy z sercem, znaczną utratę płynów ustrojowych (odwodnienie przez nadmierne pocenie się, wymioty lub biegunkę), problemy z minerałami/elektrolitami, cukrzycę, podagrę, toczeń, wysoki poziom cholesterolu lub trójglicerydów i/lub astmę. Przed zastosowaniem leku należy również poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występuje reakcja alergiczna na leki sulfanowe lub inhibitory ACE. Ponieważ ten lek generyczny może wywoływać zawroty głowy, należy zachować ostrożność podczas wykonywania czynności wymagających czujności, takich jak prowadzenie pojazdów lub obsługiwanie maszyn. Kobiety w ciąży powinny stosować lek Hyzaar (losartan) tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne, w ciągu pierwszych trzech miesięcy ciąży; nie zaleca się jego stosowania w ostatnich sześciu miesiącach ciąży ze względu na ryzyko uszkodzenia płodu. Kobiety karmiące piersią powinny unikać stosowania leku Hyzaar, ponieważ przenika on do mleka matki i może potencjalnie zaszkodzić karmionemu dziecku.

Interakcje

Lek Hyzaar (losartan) wchodzi w interakcje z niektórymi lekami i stanami chorobowymi, dlatego należy go stosować z zachowaniem ostrożności. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach i produktach dostępnych bez recepty lub ziołowych, które pacjent stosuje, zwłaszcza o amilorydzie, lekach przeciwcukrzycowych, cholestyraminie, cholestypolu, kortykosteroidach, diazoksydzie, digoksynie, lekach, które mogą nasilać zawroty głowy, lekach, które wpływają na poziom kwasu w moczu, flukonazolu i digoksynie; kwas w moczu, flukonazol, lit, niesteroidowe leki przeciwzapalne, suplementy potasu lub substytuty soli i/lub probenecid, ryfampina. . Tego leku nie należy stosować z cyzaprydem i/lub dofetylidem, ponieważ może to powodować poważne interakcje. Należy również sprawdzać etykiety wszystkich leków, takich jak produkty na kaszel i przeziębienie oraz środki wspomagające dietę, ponieważ mogą one zawierać składniki, które mogą zwiększać częstość akcji serca lub ciśnienie krwi.