Femara (Letrozol)

Femara

Lek Femara (Letrozole) jest przepisywany w leczeniu raka piersi. Jest on zwykle stosowany w leczeniu kobiet po menopauzie i jest uważany przez lekarzy za skuteczny w leczeniu raka piersi z dodatnimi receptorami hormonalnymi. W niektórych przypadkach może być przepisywany w celu zapobiegania nawrotom raka piersi, a także może być stosowany u pacjentek, które przeszły operację.

Gdzie mogę kupić Femarę tanio w Polsce?

Lek Femara 2,5 mg można zamówić bez recepty. Sprawdź nasze ceny, a my dostarczymy Twoje zamówienie do dowolnego miejsca w Polsce za pobraniem.

Liczba tabletek Cena
30 €78.86
60 €120.46
90 €162.06
120 €203.66
180 €286.85
270 €411.65

Świadectwo

Lek Femara (Letrozole) jest przepisywany w leczeniu raka piersi. Jest on zwykle stosowany w leczeniu kobiet po menopauzie i jest uważany przez lekarzy za skuteczny w leczeniu raka piersi z dodatnim receptorem hormonalnym. W niektórych przypadkach może być przepisywany w celu zapobiegania nawrotom raka piersi, a także może być stosowany u pacjentek, które przeszły operację. Ponadto lekarze mogą przepisać go kobietom, które wcześniej były leczone tamoksyfenem lub u których doszło do zaostrzenia raka podczas leczenia tamoksyfenem. Lek ten jest rodzajem niesteroidowego inhibitora aromatazy i działa poprzez zmniejszenie produkcji estrogenu, spowalniając w ten sposób wzrost komórek nowotworowych, które do wzrostu potrzebują estrogenu.

Dawkowanie i podawanie

Pacjentki, którym przepisano tabletki Femara (Letrozole), powinny ściśle przestrzegać zaleceń dotyczących dawkowania podanych przez lekarza prowadzącego. Lekarz może zalecić przyjmowanie leku raz dziennie, z jedzeniem lub bez jedzenia. Może być zalecane przyjmowanie leku o tej samej porze każdego dnia, ponieważ może to pomóc w uzyskaniu maksymalnych korzyści z leczenia. Leczenie tym lekiem może wymagać kontynuacji przez długi okres czasu, a w niektórych przypadkach pacjentom zalecono przyjmowanie go przez kilka lat lub dłużej. Nie należy przerywać stosowania tego leku, chyba że zaleci to lekarz.

Efekty uboczne

Jeśli pacjent przyjmuje lek Femara (Letrozole) è należy pamiętać, że mogą wystąpić pewne działania niepożądane, takie jak:

 • Zaczerwienienie lub pocenie się
 • Utrata apetytu
 • Wymioty
 • Ból piersi
 • Utrata włosów.

INFORMACJE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA (środki ostrożności) dla FEMARA LETROZOLE TABLETS :

 • Letrozol może powodować senność lub zawroty głowy. Efekty te mogą się nasilić w przypadku przyjmowania leku z alkoholem lub niektórymi lekami. Lek ten należy stosować z zachowaniem ostrożności. Nie należy prowadzić pojazdów ani wykonywać innych zadań, które mogą być niebezpieczne, dopóki nie wiadomo, jak się na nie reaguje.
 • Femara może powodować zawroty głowy; alkohol, ciepło, wysiłek fizyczny lub gorączka mogą nasilać to działanie. Aby zapobiec zawrotom głowy, należy siadać lub wstawać powoli, zwłaszcza rano. Usiądź lub połóż się przy pierwszych oznakach zawrotów głowy.
 • Podczas stosowania leku Letrozole mogą być wykonywane badania laboratoryjne, w tym gęstości mineralnej kości lub stężenia cholesterolu. Badania te mogą być wykorzystywane do monitorowania stanu pacjenta lub sprawdzania efektów ubocznych. Upewnij się, że dotrzymujesz wszystkich terminów wizyt u lekarza i w laboratorium.
 • Lek Femara należy stosować ostrożnie u osób w podeszłym wieku, które mogą być bardziej wrażliwe na jego działanie.
 • Nie należy stosować letrozolu u dzieci; nie potwierdzono bezpieczeństwa stosowania i skuteczności u dzieci.
 • Ciąża i laktacja: Nie należy stosować leku Femara, jeśli pacjentka jest w ciąży. Podczas stosowania leku należy unikać zajścia w ciążę. W przypadku podejrzenia, że pacjentka jest w ciąży, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Nie wiadomo, czy lek ten występuje w mleku matki. Jeśli jesteś w ciąży lub będziesz karmić piersią podczas stosowania tego leku, skonsultuj się z lekarzem. Należy omówić wszelkie możliwe zagrożenia dla dziecka.

Interakcje z innymi lekami

Tamoksyfen może zmniejszać skuteczność działania leku Letrozole.