Endep (Amitriptilina)

Endep Polska

Endep jest tetracyklinowym lekiem przeciwdepresyjnym, którego mechanizm działania polega na hamowaniu wydzielania dopaminy, noradrenaliny i serotoniny. Przy długotrwałym stosowaniu tego leku przeciwdepresyjnego w mózgu przywracana jest równowaga między neuroprzekaźnikami i poprawia się stan psycho-emocjonalny.

Lek Endep zawiera jeden składnik aktywny — amitryptylinę. Zwiększa on stężenie trzech neuroprzekaźników jednocześnie, dzięki czemu jego działanie jest szerokie. Endep zapewnia pewne działanie przeciwbólowe, blokujące receptory H2-histaminowe, uspokajające i przeciwlękowe.

W pewnych dawkach Endep wykazuje działanie psychostymulujące i znacznie ułatwia leczenie pacjentów z długotrwałą depresją. Jednak w dużych dawkach dominuje działanie uspokajające Endepu, co pomaga w stosowaniu tego leku przeciwdepresyjnego podczas stanów lękowych spowodowanych dużym pobudzeniem psychoruchowym.

Jak można kupić Endep online w Nowej-Aptece?

Endep można kupić tanio bez recepty będąc w Polsce. Nawet jeśli w Twoim mieście nie ma tego leku przeciwdepresyjnego lub nie potrzebujesz recepty, nie przeszkodzi Ci to w rozpoczęciu leczenia.

Endep można kupić w aptece internetowej przez cały rok. Koszt leku Endep jest opłacany kartą kredytową. Endep bez recepty jest wysyłany do Polski. Nawet jeśli mieszkasz w małym kraju, kurier dostarczy przesyłkę bezpośrednio do Twojego domu. Można również kupić Escitalopram.

Wystarczy kliknąć przycisk ‘Kup teraz’ na górze strony, wybrać żądaną dawkę i wielkość opakowania. Proces zakupu zajmie nie więcej niż 5-10 minut!

Cena

W naszej aptece internetowej dostępne są następujące dawki leku Endep: 75 mg, 50 mg, 25 mg, 10 mg.

 • Koszt Endep 75 mg: €53,84 – €329,53;
 • Cena Endep 50 mg : €51,33 – €295,66;
 • Cena Endep 25 mg : €47,96 – €166,89;
 • Cena Endep 10 mg : €36,77 – €104,42.

Informacje ogólne

Lek Endep jest stosowany w celu poprawy nastroju i samopoczucia. Jest to lek przeciwdepresyjny należący do klasy zwanej trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi. Substancją czynną w leku Endep jest amitryptylina, Paxil bez recepty.

Obecnie Endep jest najbardziej optymalnym trójcyklicznym lekiem przeciwdepresyjnym. Charakteryzuje się stabilnym działaniem, wysokim bezpieczeństwem i niskimi kosztami. Endep è lek przepisywany w leczeniu:

 • Depresja o różnym podłożu i różnym stopniu nasilenia;
 • Stany lękowo-depresyjne
 • Zaburzenia emocjonalne z towarzyszącymi im zaburzeniami zachowania;
 • Fobie
 • Leczenie enurezy u dzieci i młodzieży
 • Kompleksowa terapia bulimii i anoreksji psychogennej
 • Zespół bólowy pochodzenia neurologicznego

W jakiej dawce stosuje się preparat Endep?

Lek Endep jest produkowany w postaci tabletek do stosowania doustnego. Różne dawki pomagają wybrać optymalny schemat leczenia dla każdego przypadku medycznego. Tabletki leku Endep mogą zawierać 10 mg, 25 mg, 50 mg, 75 mg substancji czynnej — amitryptyliny. Endep è stosować po posiłkach, popijając odpowiednią ilością wody. W leczeniu depresji stosuje się preparat Endep è w dawkach 25-50 mg przed snem.

Konieczne jest przyjmowanie leku Endep w minimalnej dawce w ciągu 3 dni, a następnie dawka jest zwiększana do wymaganego poziomu. Robocza dawka dobowa leku Endep wynosi zwykle 150-200 mg 3 razy (większość dawki stosuje się przed snem).

Efekt terapeutyczny pojawia się w ciągu 2-3 tygodni leczenia. Jeśli w ciągu miesiąca nie nastąpi znacząca poprawa w zakresie objawów depresji, lek Endep è należy przepisać w maksymalnej dawce 300 mg na dobę. Po uzyskaniu stabilnego działania przeciwdepresyjnego dawkę preparatu Endep zmniejsza się do 100-150 mg na dobę, a terapię kontynuuje się w ciągu 3-4 miesięcy.

Przedawkowanie

W przypadku podejrzenia przedawkowania leku Generic Endep, należy zwrócić się o pomoc do lekarza pogotowia ratunkowego.

Pominięta dawka

Jeśli pominięto dawkę leku Generic Endep, należy ją przyjąć tak szybko, jak tylko sobie o tym przypomnimy. Nie należy go przyjmować, jeśli zbliża się termin przyjęcia następnej dawki.

Jak długo należy przyjmować lek

Należy dokończyć leczenie i nigdy nie wolno przerywać stosowania leku Generic Endep, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Środki ostrożności

 • Endep nie powinien być przepisywany z inhibitorami MAO lub innymi trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi oraz lekami o silnym działaniu uspokajającym.
 • Surowo zabrania się przyjmowania więcej niż 300 mg leku Endep na dobę, ponieważ przedawkowanie może prowadzić do śmierci.
 • Amitryptylina è przeciwwskazana w jaskrze z zamkniętym kątem przesączania, przeroście gruczołu krokowego, atonii pęcherza moczowego, zawale mięśnia sercowego, ciężkich wadach serca, ostrych chorobach wątroby i nerek z wyraźnym upośledzeniem ich funkcji, chorobach krwi.
 • Dzieci w wieku poniżej 12 lat i kobiety w ciąży nie powinny przyjmować leku Endep.

Efekty uboczne

Główne działania niepożądane leku Endep są związane z jego intensywnym działaniem cholinolitycznym. U pacjentów może wystąpić suchość w jamie ustnej, rozszerzenie źrenic, zaparcia, zatrzymanie moczu, drżenie rąk, senność, ospałość, zawroty głowy na początku leczenia i podczas zwiększania dawki. Nasilenie działań niepożądanych może być sygnałem do czasowego zmniejszenia dawki dobowej. Gdy tylko stan zdrowia pacjenta ulegnie poprawie, dawka leku Endep jest ponownie zwiększana.

Leczenie depresji

Większość ludzi kupuje Generic Endep online na zaburzenia depresyjne, ponieważ jest to jeden z najpopularniejszych leków przeciwdepresyjnych. Jest on bardzo skuteczny i może być bardzo pomocny dla pacjentów cierpiących na depresję. Może być również stosowany w leczeniu stanów bólowych i stanów powodujących dystymię.