Diovan (Valsartan)

Diovan

Lek ten jest środkiem rozszerzającym naczynia obwodowe o działaniu hipotensyjnym. Blokuje on w szczególności receptory angiotensyny I. Efekty działania leku Diovan można zaobserwować w ciągu 2 godzin po jego spożyciu, a maksymalny efekt osiąga się po 4-6 godzinach. Czas jego działania jest dłuższy niż 24 godziny. Diovan jest stosowany w leczeniu przewlekłej niewydolności serca (klasa III-IV wg NYHA). Lek ten jest przepisywany głównie po zawałach serca.

Jak to działa?

Ten lek na nadciśnienie należy do klasy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II, które pomagają kontrolować wysokie ciśnienie krwi. Angiotensyna II jest substancją występującą w organizmie, która powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, co prowadzi do wzrostu ciśnienia krwi. Walsartan działa poprzez blokowanie działania angiotensyny II. W rezultacie naczynia krwionośne rozluźniają się, a ciśnienie krwi spada.

Gdzie w Polsce można kupić Diovan 40 mg, 80 mg, 160 mg?

W naszej aptece internetowej Nuova-farmacia.com można zamówić Diovan bez recepty. Zakup ten jest bezpieczny w Polsce i w całej Europie.

Cena leku Diovan waha się od 30,37 EUR do 412,09 EUR.

Jakie są korzyści z przyjmowania leku Diovan?

Nadciśnienie tętnicze zazwyczaj nie powoduje szczególnych dolegliwości. Nadciśnienie tętnicze jest jednak niebezpieczne. Jeśli krew płynie zbyt mocno w żyłach, może to spowodować uszkodzenie naczyń krwionośnych. Zwiększa to ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Walsartan obniża ciśnienie krwi w celu zmniejszenia tego ryzyka.Niewydolność serca. Jeśli serce nie pracuje prawidłowo, nie pompuje prawidłowo krwi. Niewydolność serca może prowadzić do różnych dolegliwości, takich jak uczucie napięcia, zmęczenie i zatkane płuca. Walsartan poprawia stan serca i obniża ciśnienie krwi. Dzięki temu serce może poprawić swoją funkcję.Zawał serca. W wyniku zawału serca może dojść do obumarcia części mięśnia sercowego. Spowoduje to pogorszenie funkcjonowania serca. Walsartan poprawia wydolność pompowania krwi przez serce i pomaga zapobiegać dalszym problemom z sercem po zawale.

Dawkowanie

Walsartan jest dostępny w postaci tabletek o mocy 40 mg, 80 mg, 160 mg i 320 mg. Lekarz poinformuje pacjenta, jaka dawka jest dla niego najlepsza. Ogólne wytyczne dotyczące dawkowania walsartanu są następujące: Dorośli z nadciśnieniem tętniczym; 1 tabletka 80 mg raz na dobę. Po kilku tygodniach lekarz może w razie potrzeby zwiększyć tę dawkę do 160 mg raz dziennie. Dawka maksymalna wynosi 360 mg raz na dobę.Dzieci w wieku od 6 do 18 lat z nadciśnieniem tętniczym: 40 mg raz na dobę (dla masy ciała poniżej 35 kg) lub 80 mg raz na dobę (dla masy ciała powyżej 35 kg).Dorośli z niewydolnością serca: 1 tabletka 40 mg dwa razy na dobę. Lekarz może stopniowo zwiększać dawkę początkową, maksymalnie do 160 mg dwa razy na dobę.Dorośli po niedawno przebytym zawale serca: 20 mg dwa razy na dobę (pół tabletki 40 mg). Lekarz może stopniowo zwiększać dawkę początkową do maksymalnej dawki 160 mg dwa razy na dobę.

Raz dziennie z jedzeniem lub przed posiłkiem. Maksymalna dawka dobowa wynosi 160 mg, zazwyczaj stosowana dawka to 80 mg na dobę. W zależności od stanu pacjenta, dawka może ulec zmianie. Nie należy przyjmować tego leku, jeśli nie został on podany pacjentowi. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza.

Działania niepożądane i środki ostrożności

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Niektóre działania niepożądane mogą być poważne i mogą wymagać natychmiastowej pomocy lekarskiej: U pacjenta mogą wystąpić objawy obrzęku naczynioruchowego (swoista reakcja alergiczna), takie jak

  • obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła
  • trudności w oddychaniu lub przełykaniu
  • pokrzywka i swędzenie

Inne działania niepożądane obejmują

  • zawroty głowy
  • niskie ciśnienie krwi, z takimi objawami jak zawroty głowy i omdlenia podczas wstawania lub bez nich
  • zmniejszona czynność nerek (objawy niewydolności nerek).