Decadron (deksametazon)

Decadron

Decadron è roztwór okulistyczny składający się z deksametazonu, który è jest klasyfikowany jako kortykosteroid zdolny do łagodzenia stanu zapalnego, zaczerwienienia i działający przeciwbakteryjnie w leczeniu:

 • Zapalenie twardówki, zapalenie błony naczyniowej oka i zapalenie irydocykliczne.
 • Ostre, przewlekłe i alergiczne zapalenie spojówek
 • Fizyczne lub chemiczne oparzenia spojówki lub rogówki
 • Zakażenia rogówki, zapalenie rogówki, owrzodzenie brzeżne i zaburzenia troficzne.

Stosuje się go również w profilaktyce przed- i pooperacyjnej, a także w przypadku otarć rogówki i powierzchownych urazów gałki ocznej.

Gdzie można kupić Decadron i ile kosztuje?

W tej aptece internetowej można kupić Decadron w najlepszej cenie. Sprawdź ceny na new-pharmacy.com i zostań stałym klientem!

Decadron 8 mg

Liczba tabletek Cena
10 €32.88
20 €51.76
30 €70.65
60 €127.29
90 €183.94
120 €240.58
180 €353.87
270 €523.81

Decadron 4 mg

Liczba tabletek Cena
20 €44.44
30 €56.59
60 €93.01
90 €129.44
120 €165.87
180 €238.72
270 €348.00

Decadron 1 mg

Liczba tabletek Cena
60 €41.75
90 €52.60
120 €63.46
180 €85.17
270 €117.73
360 €150.29

Decadron 0.5 mg

Liczba tabletek Cena
60 €27.71
90 €35.25
120 €42.79
180 €57.86
270 €80.48
360 €103.09

Nasz zespół dba o to, abyś otrzymał najwyższej jakości leki bez recepty z dostawą do Polski.

Co to jest Dexamethasone i w jakim celu się go stosuje?

Deksametazon è kortykosteroid, który jest stosowany w celu zmniejszenia stanu zapalnego skóry, stawów, płuc i innych narządów; w związku z tym, to è przydatne w leczeniu wielu warunków, takich jak:

 • Niektóre rodzaje nowotworów
 • Alergie i wrzodziejące zapalenie jelita grubego
 • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
 • Toczeń rumieniowaty układowy (systemic lupus erythematosus)
 • Choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie błony maziowej i zapalenie kaletki maziowej
 • Niedokrwistości autoimmunologiczne i trombocytopenie
 • Reumatoidalne, gościecowe i pourazowe zapalenie stawów
 • Skurcz oskrzeli, sarkoidoza i astma oskrzelowa
 • Zapalenie tarczycy i niektóre przypadki niedoczynności kory nadnerczy
 • Pourazowy obrzęk mózgu i guzy mózgu

W październiku 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że deksametazon jest jedynym lekiem o udowodnionej skuteczności u pacjentów z ciężką postacią Covid-19.

Zastosowanie ogólne

Lek Decadron è stosowany w leczeniu takich chorób, jak zapalenie stawów, zaburzenia hormonów krwi i układu odpornościowego, reakcje alergiczne, choroby skóry i niektórych oczu, problemy z oddychaniem i niektóre zaburzenia jelitowe. Stosuje się ją również w leczeniu nowotworów białych krwinek (białaczek) i węzłów chłonnych (chłoniaków). Wreszcie, lek Decadron è jest stosowany jako terapia zastępcza u pacjentów, których nadnercza nie są w stanie wytwarzać wystarczających ilości kortykosteroidów.

Podawanie dawek

Lek ten należy przyjmować doustnie, zgodnie z zaleceniami lekarza. Początkowa dawka doustna wynosi od 0,75 do 9 mg na dobę, w zależności od choroby. Dawkę początkową należy dostosować w zależności od odpowiedzi na leczenie. Przyjmować z jedzeniem lub mlekiem, aby uniknąć zaburzeń żołądkowych. Lek ten należy przyjmować doustnie z jedzeniem lub szklanką wody lub mleka, chyba że lekarz zaleci inaczej. Jeśli lek jest stosowany raz dziennie, należy go przyjmować rano przed godziną 9.00. Aby uzyskać maksymalne korzyści, należy stosować ten lek regularnie. Należy je przyjmować codziennie o tej samej porze. Ważne jest, aby kontynuować przyjmowanie tego leku, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze. Należy dokładnie przestrzegać dawkowania i przyjmować ten lek zgodnie z zaleceniami. Nie należy przerywać stosowania tego leku bez konsultacji z lekarzem. Należy poinformować lekarza, jeśli stan pacjenta nie ulega poprawie lub się pogarsza.

Pominięta dawka

W przypadku regularnego przyjmowania leku i pominięcia dawki, należy przyjąć ją natychmiast po przypomnieniu sobie o niej. Jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy pominąć opuszczoną dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy podwajać dawki w celu jej uzupełnienia.

Przedawkowanie

Należy zwrócić się do lekarza pogotowia ratunkowego, jeśli pacjent przypuszcza, że zastosowano zbyt dużą dawkę leku.

Środki ostrożności

Nie należy poddawać się szczepieniom, uodparnianiu ani testom skórnym, chyba że lekarz zaleci inaczej. Przed zastosowaniem leku Decadron należy poinformować lekarza lub farmaceutę o alergiach, przebytych chorobach: czynnych zakażeniach grzybiczych, chorobach nerek lub wątroby, zaburzeniach psychicznych, zaburzeniach mineralnych krwi, chorobach tarczycy, problemach żołądkowych lub jelitowych, wysokim ciśnieniu krwi, problemach z sercem, cukrzycy, chorobach oczu, słabych kościach, zakrzepach krwi w wywiadzie. Jeśli pacjent przyjmuje ten lek przez długi czas, jego organizm może nie wytwarzać wystarczającej ilości naturalnych hormonów podczas stresu fizycznego. Konieczne może być dostosowanie dawki leku. Jeśli pacjent przerwał przyjmowanie tego leku w ciągu ostatnich 12 miesięcy, może być konieczne ponowne rozpoczęcie jego stosowania, jeśli organizm jest narażony na stres fizyczny. Przed zabiegiem chirurgicznym należy powiedzieć lekarzowi lub dentyście, że pacjent przyjmuje ten lek lub przyjmował go w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jeśli w przeszłości występowały u Ciebie wrzody lub przyjmujesz duże dawki aspiryny lub innych leków na zapalenie stawów, ogranicz spożywanie napojów alkoholowych podczas stosowania tego leku, aby zmniejszyć ryzyko krwawienia z żołądka/jelit. Jeśli masz cukrzycę, ten lek może utrudniać kontrolowanie poziomu cukru we krwi. Należy regularnie sprawdzać poziom cukru we krwi i informować lekarza o wynikach.

W okresie ciąży lek ten należy stosować tylko w razie konieczności. Przedyskutuj z lekarzem ryzyko i korzyści. Ten lek może przenikać do mleka matki i może mieć szkodliwy wpływ na dziecko. Dlatego nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania tego leku.

Przeciwwskazania

NIE WOLNO stosować leku Decadron, jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek składnik leku Decadron, jeśli pacjent ma ogólnoustrojowe zakażenie grzybicze, jeśli pacjent przyjmuje mifepriston. Jeśli którakolwiek z powyższych sytuacji dotyczy pacjenta, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia.

Możliwe działania niepożądane

Działania niepożądane leku Decadron zależą od dawki, czasu trwania i częstości podawania. Krótkotrwałe kursy deksametazonu są na ogół dobrze tolerowane, a działania niepożądane występują rzadko i są łagodne. W dłuższej perspektywie deksametazon w dużych dawkach zwykle powoduje przewidywalne i potencjalnie poważne działania niepożądane. W miarę możliwości należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę deksametazonu przez możliwie najkrótszy okres, aby zminimalizować działania niepożądane. Inne dni dawkowania mogą również pomóc w zmniejszeniu działań niepożądanych.

Działania niepożądane obejmują zatrzymanie płynów, zwiększenie masy ciała, wysokie ciśnienie krwi, utratę potasu, bóle głowy, osłabienie mięśni, obrzęki i porost włosów na twarzy, ścieńczenie i zasinienie skóry, jaskrę, zaćmę, chorobę wrzodową, pogorszenie przebiegu cukrzycy, nieregularne miesiączki, opóźnienie wzrostu u dzieci, drgawki, bóle brzucha, bóle i zawroty głowy, zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia snu, zwiększony apetyt lub przyrost masy ciała; może wystąpić apetyt lub przyrost masy ciała, depresja, euforia, bezsenność, wahania nastroju, zmiany osobowości, a nawet zachowania psychotyczne.

Interakcje leków

Leki takie jak fenobarbital, efedryna, fenytoina (Dilantin) i ryfampina (Rifadin, Rimactane) mogą zwiększać degradację kortykosteroidów przez wątrobę. W związku z tym ich stężenie we krwi może być niższe, a działanie mniejsze. W związku z tym w przypadku rozpoczęcia leczenia jednym z tych środków może być konieczne zwiększenie dawki kortykosteroidów.

Przechowywanie

Lek Decadron należy przechowywać w temperaturze 68-77° F (20-25 C) i nie zamrażać.