Clomid (Clomiphene)

Clomid

Czy cierpisz z powodu problemów z niepłodnością? Niestety, dotyczy to większej liczby kobiet, niż mogłoby się wydawać, i jest to cierpienie, które utrudnia codzienne życie, mimo że pragnienie posiadania dziecka jest nadal obecne. Na szczęście w tej sytuacji dostępne są różne metody leczenia, w tym Clomid, inaczej zwany klomifenem. Lek ten, opracowany specjalnie dla kobiet, zwiększa szanse na poczęcie dziecka.

Nasz sklep internetowy z dumą oferuje je bez recepty i w najlepszej cenie! Ale jakie jest działanie Clomidu, kiedy należy go przyjmować, ile tabletek dziennie i dla kogo przeznaczona jest ta kuracja? Znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie te pytania oraz wskazówki, jak sprawić, by produkt był skuteczny.

Dlaczego warto kupić Clomid w naszej aptece internetowej?

 • Leki wysokiej jakości;
 • Rozsądna cena, niższa niż gdzie indziej;
 • Clomid nie wymaga recepty;
 • Całkowita prywatność, ponieważ na opakowaniu nie ma nazwy leku.

Clomid 100 mg

Liczba tabletek Cena
30 €34.10
60 €50.35
90 €66.59
120 €82.84
180 €115.33
270 €164.06
360 €212.79

Clomid 50 mg

Liczba tabletek Cena
30 €28.77
60 €42.48
90 €56.19
120 €69.89
180 €97.31
270 €138.43
360 €179.54

Clomid 25 mg

Liczba tabletek Cena
60 €28.39
90 €38.50
120 €48.61
180 €68.83
270 €99.15
360 €129.48

Jak działa Clomid

Klomifen należy do klasy preparatów zwanych selektywnymi modulatorami receptora estrogenowego. Wpływa on na przysadkę mózgową, stymulując uwalnianie zwiększonych ilości dwóch głównych hormonów biorących udział w dojrzewaniu komórek jajowych w jajnikach oraz w samej owulacji. Są to hormon stymulujący pęcherzyki jajnikowe i hormon luteinizujący. Wysokie stężenie tych hormonów pomaga przyspieszyć dojrzewanie pęcherzyków w jajnikach i zainicjować owulację.

Jak skuteczny jest Clomid?

Skuteczność leku zależy w dużym stopniu od wieku leczonej kobiety i jakości nasienia jej partnera seksualnego. W badaniu opublikowanym w International Journal of Reproductive BioMedicine porównano skuteczność leku Clomid ze skutecznością dwóch pozostałych leków w leczeniu niepłodności spowodowanej anowulacją. Sądząc po wynikach, clomid wydaje się być bardziej skuteczny niż dwa pozostałe leki. Spośród 50 kobiet w grupie stosującej klomifen 78% miało owulację, a 64% zaszło w ciążę. Wskaźnik urodzeń wynosił 44%.

Jak przyjmować Clomid

Clomid jest lekiem, który wpływa na poziom niektórych hormonów. Dlatego jego stosowanie jest związane z cyklem menstruacyjnym kobiety. Powodzenie leczenia zależy w dużej mierze od przestrzegania planu leczenia i zaleceń lekarza. Leczenie rozpoczyna się zwykle między drugim a piątym dniem cyklu miesiączkowego. Trwa ona 5 dni, choć lekarz może wydać inne zalecenia na podstawie historii choroby.

Tabletkę należy przyjmować raz na dobę. Zaleca się przyjmowanie go o tej samej porze każdego dnia. Pokarm nie wpływa na działanie leku.

Nie należy nigdy zmieniać dawki ani czasu trwania leczenia bez konsultacji z ginekologiem lub specjalistą od rozrodu, ponieważ może to być niebezpieczne dla zdrowia.

Działanie leku Clomid nie jest zależne od czasu trwania jego działania. Okres półtrwania eliminacji leku wynosi jednak 5-6 dni.

Clomid dawkowanie

Clomid jest produkowany w dwóch dawkach. Najczęściej stosowany jest Clomid w dawce 50 mg. W trudniejszych przypadkach można zastosować Clomid w dawce 100 mg. O wyborze dawki powinien zadecydować lekarz specjalista, który zna historię choroby pacjenta. W żadnym wypadku nie należy ignorować zaleceń lekarza, ponieważ może to prowadzić do poważnych skutków ubocznych.

Przyjęcie leku po raz pierwszy

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy upewnić się, że pacjent poinformował lekarza o wszelkich występujących obecnie lub w przeszłości alergiach. Należy również poinformować go o wszelkich innych problemach zdrowotnych, które mogą wystąpić u pacjenta. Należy przeprowadzić pełne badanie lekarskie, aby sprawdzić, czy pacjentka nie jest w ciąży oraz czy nie ma innych przeciwwskazań do stosowania leku. Nigdy nie należy polegać na opiniach o Clomidzie napisanych przez innych pacjentów, ponieważ każdy przypadek jest inny, dlatego należy ufać tylko swojemu lekarzowi.

Preparat może powodować pogorszenie widzenia. Dlatego należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn do czasu poznania swojej reakcji na lek.

Jak dobrać odpowiednią dawkę?

Wybór właściwego schematu dawkowania zależy od liczby przebytych cykli leczenia, odpowiedzi pacjenta na leczenie oraz płci pacjenta.

Chociaż klomifen (generyczny Clomid) jest dopuszczony do stosowania wyłącznie u kobiet, niepłodni mężczyźni również mogą odnieść korzyści ze stosowania tego leku. Skuteczność leku Clomid dla mężczyzn wykazano w kilku badaniach. Dawka leku stosowanego w leczeniu niepłodności męskiej spowodowanej niską liczbą plemników wynosi 25 mg na dobę. Czas trwania leczenia może wynosić od 3 miesięcy do pół roku.

Jeśli chodzi o odpowiednią dawkę leku Clomid dla kobiet, pierwszy kurs leczenia należy rozpocząć od dawki 50 mg/dobę. Jeśli to nie pomoże w stymulacji owulacji, w następnym cyklu może być zalecana dawka 100 mg. W każdym przypadku odpowiedni schemat dawkowania powinien być ustalony przez lekarza specjalistę.

Efekty uboczne

 • Uderzenia gorąca;
 • Tkliwość piersi;
 • Ból głowy;
 • Dyskomfort lub ból brzucha;
 • Nudności;
 • Wymioty;
 • Ból głowy;
 • Ból brzucha;
 • Nudności;
 • Wymioty.