Celexa (citalopram)

Celexa (citalopram)

Celexa jest nowym lekiem przeciwdepresyjnym należącym do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Aktywny składnik leku, citalopram, zaburza ważne funkcje mózgu i powoduje znaczną poprawę w związanych z nimi zaburzeniach. Lek Celexa jest zwykle przepisywany pacjentom cierpiącym na depresję. Leczenie może być jednak stosowane również w innych przypadkach, nie wymienionych w przewodniku bezpieczeństwa. Należy upewnić się, że lekarz wie o stosowaniu leku Celexa niezgodnie z zaleceniami.

Jak szybko i wygodnie kupić wysokiej jakości lek Celexa?

Jedynym problemem, który niepokoi klientów leku Celexa, jest jego cena. Oprócz zakupu drogiego leku, ludzie muszą wydać pieniądze na wizytę u lekarza i uzyskanie recepty. Dlatego wraz z rozwojem rynku farmaceutycznego pacjenci zaczęli poszukiwać alternatywnych rozwiązań. Niektórzy klienci szukają innych leków przeciwdepresyjnych, a inni próbują znaleźć Celexę taniej. W rezultacie niektórzy z nich otrzymują mniej skuteczne leki przeciwdepresyjne, a inni — leki o takim samym potencjale, ale tańsze.

Jak to jest możliwe? Internetowe zakupy farmaceutyczne to innowacyjny trend, który zyskuje coraz większą popularność wśród klientów. W ostatecznym rozrachunku jest to korzystne doświadczenie, ponieważ można otrzymać wysokiej jakości lek generyczny po znacznie niższej cenie. Oprócz kwestii finansowych należy również wziąć pod uwagę wygodę. Kupując lek Celexa przez Internet, można nabyć skuteczny, tani i bezpieczny lek przeciwdepresyjny bez wychodzenia z domu.

Nowa-Apteka oferuje swoim klientom wysokiej jakości produkt Celexa 10mg, 20mg i 40mg.

Zalety zakupów leków przez Internet

Kiedy ludzie słyszą o kupowaniu środków leczniczych przez Internet, są zbyt sceptyczni, aby spróbować. Jednak z czasem, gdy rachunki za leczenie są zbyt wysokie, aby sobie z nimi poradzić, ludzie są gotowi spróbować wszystkiego, co mogą, aby uzyskać lek Celexa po konkurencyjnych kosztach. W tym momencie bardzo pomocna będzie apteka internetowa, ponieważ oferuje ona wiele korzyści, w tym:

 • Duża korelacja między ceną leku Celexa a jego skutecznością. Leki dostępne w Internecie są głównie lekami generycznymi, co oznacza, że nie są to leki markowe. Jednak è dokładny punkt, co pomaga obniżyć ich koszt. Jeśli znajdziesz dobrą, godną zaufania aptekę, możesz mieć pewność, że otrzymasz wysokiej jakości lek od sprawdzonego producenta. Jednocześnie żadna marka nie jest w stanie znacząco obniżyć kosztów;
 • Nie wymaga recepty. Apteki internetowe nie łamią żadnych praw, choć oferują wyjątkową możliwość korzystania z Internetu bez konieczności umawiania się na wizytę u pracownika służby zdrowia. Skontaktuj się z pracownikiem medycznym pracującym w trybie online, aby uzyskać zalecenia dotyczące bezpieczeństwa, instrukcje dotyczące przyjmowania i inne kwestie dotyczące stopniowego i bezbłędnego przebiegu leczenia;
 • Nowoczesne usługi, w tym szybka dostawa, łatwa w nawigacji strona internetowa, prosty proces płatności i inne;
 • Bonusy i rabaty dla powracających i nowych klientów. Wybierz zatwierdzoną i sprawdzoną platformę, aby przekonać się o tych korzyściach.

Porównaj zakupy leku Celexa w lokalnej aptece i w aptece internetowej

We współczesnym świecie, w którym depresja jest normalnym stanem życia człowieka, leki przeciwdepresyjne stają się coraz bardziej popularne i różnorodne. Coraz więcej firm produkuje różne leki przeciwdepresyjne w różnych formach, rodzajach i smakach, aby zaspokoić pragnienia wymagających klientów. Jednak zakup leku Celexa przez Internet pozostaje jedną z najpewniejszych opcji.

Lek ten, należący do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, pomaga zrównoważyć ogólny stan zdrowia poprzez zrównoważenie liczby substancji chemicznych w mózgu i ich funkcjonowania.

Lek ten jest popularny wśród pacjentów na całym świecie, dlatego jest dostępny w aptekach internetowych i nieinternetowych. Dokonanie wyboru między tymi opcjami może być dla niektórych osób trudne, ale jest to ważne dla osiągnięcia pomyślnego wyniku. Tutaj można dowiedzieć się kilku szczegółowych informacji o obu wariantach, porównać je i podjąć decyzję.

Plusy i minusy tradycyjnych zakupów leków

Z pewnością è to rodzaj tradycyjnych zakupów, do których przyzwyczajona jest zdecydowana większość klientów è. W tym momencie należy zgłosić się do lekarza, uzyskać receptę, udać się do lokalnej apteki i kupić lek. Proces ten jest dość prosty, ale budzi pewne kontrowersje.

Biorąc pod uwagę główne zalety tego doświadczenia, możemy wymienić:

 • Jakość Celexa i innych metod leczenia;
 • Markowe środki zaradcze;
 • Można płacić gotówką lub kartą;
 • Jest on dostępny w każdej dzielnicy.

Jeśli chodzi o wady takich zakupów, należy pamiętać, że:

 • Wysokie koszty leczenia;
 • Wymagana recepta;
 • Zużycie czasu i pieniędzy;
 • Brak poufności.

Zalety i wady zakupów przez Internet

Równocześnie można zaobserwować nowy trend w świecie zakupów farmaceutycznych. Internetowe zakupy leków są stosunkowo nowe, ale już zyskały popularność, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Nie należy jednak od razu rzucać się w wir tego typu zakupów, ponieważ ma to swoje plusy i minusy.

Na początek zwrócimy uwagę na główne wady, których jest naprawdę wiele, ale należą do nich:

 • Ryzyko współpracy z nieuczciwymi lub fałszywymi firmami;
 • ryzyko otrzymania leków niskiej jakości; oraz
 • Ryzyko przekazania danych osobowych stronom trzecim.

Jednak po znalezieniu renomowanej apteki internetowej można całkowicie uniknąć tego ryzyka. Zamiast tego można skorzystać z:

 • Wysokiej jakości generyczna Celexa online i inne leki;
 • Konkurencyjne koszty dzięki atrakcyjnym obniżkom cen, wyprzedażom i rabatom;
 • Szybka dostawa;
 • Polityka prywatności i pełna anonimowość;
 • Pomocny zespół wsparcia, obejmujący zarówno pomoc medyczną, jak i techniczną;
 • Nie wymaga recepty;
 • Wygodne metody płatności;
 • Możliwość wykupienia potrzebnego leczenia bezpośrednio w domu.

Czy w Polsce można kupić Celexę bez recepty?

Tak, wszystkie leki na naszej stronie internetowej, w tym Celexa, są sprzedawane bez recepty. Jeśli jednak pacjent nie ma doświadczenia w stosowaniu tego leku, zalecamy, aby skontaktował się z lekarzem (ewentualnie z lekarzem internetowym) w celu uzyskania porady.

Przydatne informacje o leku Celexa

Celexa to nazwa handlowa leku o nazwie citalopram, który jest powszechnie przepisywany osobom cierpiącym na depresję. Celexa jest lekiem przeciwdepresyjnym, który jest stosowany w celu poprawy samopoczucia i zwiększenia poziomu energii. Jest on zazwyczaj podawany jako część długoterminowej terapii podtrzymującej u osób cierpiących na depresję lub zaburzenia dwubiegunowe. W niektórych przypadkach lek Celexa może być również stosowany w leczeniu zaburzeń lękowych i panicznych.

Celexa jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (lub SSRI), należącym do grupy leków przeciwdepresyjnych, których działanie polega na przywracaniu naturalnej równowagi serotoniny w mózgu. Serotonina jest hormonem, który odgrywa ważną rolę w kształtowaniu nastroju, dlatego lek Celexa i inne leki z grupy SSRI są stosowane u osób z depresją i innymi zaburzeniami nastroju.

Lek Celexa jest często wybierany przez wielu lekarzy, ponieważ ma mniej działań niepożądanych niż inne, silniejsze leki z grupy SSRI.

Należy jednak zdawać sobie sprawę, że chociaż liczba działań niepożądanych jest mniejsza, to nadal są one możliwe i u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane lub nieprzyjemne skutki uboczne przyjmowania leku Celexa.

Jak działa lek Celexa?

Wszystkie leki z grupy SSRI, w tym Celexa, działają w podobny sposób. Leki te blokują wychwyt zwrotny serotoniny w mózgu, dzięki czemu jej większa ilość jest dostępna dla zakończeń nerwowych. Zwiększenie ilości dostępnej serotoniny przyczynia się do poprawy nastroju pacjenta.

Celexa — dawkowanie i leczenie

Dawka leku Celexa będzie inna dla każdej osoby, ale zazwyczaj stosowana dawka początkowa wynosi 20 mg raz na dobę. Czasami stosuje się wyższą dawkę 40 mg (zwykle w czasie aktywnego stanu depresyjnego), ale jest to możliwe tylko na specjalne zalecenie lekarza.

Korzyści

Lek Celexa pomaga poprawić nastrój u pacjentów cierpiących na depresję. Oznacza to, że pacjenci mają więcej energii i mogą wykonywać zwykłe codzienne czynności, takie jak dbanie o siebie. Może również poprawić samopoczucie, a tym samym zmniejszyć liczbę myśli samobójczych lub samookaleczeń.

U pacjentów z zaburzeniami lękowymi i paniką lek Celexa może pomóc ograniczyć nasilenie objawów, dzięki czemu dana osoba czuje się spokojniejsza i bardziej produktywna.

Działania niepożądane i możliwe skutki uboczne

Interakcje leku Celexa z innymi lekami, jego niewłaściwe lub nadmierne stosowanie może prowadzić do poważnych powikłań i zaburzeń zdrowotnych. Powikłania ze strony układu oddechowego, pokrzywka, świąd i obrzęk to najczęstsze objawy reakcji alergicznych, które występują w wyniku niewłaściwego stosowania leku Celexa. Należy zwrócić się o pomoc medyczną w przypadku zauważenia któregokolwiek z tych objawów lub innych objawów poważnych zaburzeń zdrowotnych, w tym:

 • Objawy obniżonego poziomu sodu w organizmie, w szczególności dezorientacja, silne osłabienie, niewyraźna mowa, bóle głowy itp;
 • Zwiększony zakres serotoniny, któremu towarzyszy wysoka gorączka, drżenie, dezorientacja, pocenie się i sztywność mięśni;
 • zawroty głowy, dezorientacja;
 • Zaburzenia widzenia;
 • Silne zawroty głowy, przyspieszone bicie serca, ból w klatce piersiowej i bóle głowy;
 • Niebezpieczne reakcje ośrodkowego układu nerwowego.

Ponadto lekarz powinien zwrócić uwagę na mniej poważne działania niepożądane, takie jak: zmiany masy ciała bez powodu, objawy przeziębienia lub grypy, bezsenność, wzmożony apetyt, senność, zaburzenia koncentracji itp.

Celexa z innymi lekami

Chociaż lek jest ostatecznie bezpieczny i skuteczny, jego składniki mogą kolidować z innymi lekami wydawanymi na receptę i bez recepty, suplementami ziołowymi, minerałami i witaminami. Skutkiem takiego oddziaływania są poważne działania niepożądane i wyniszczające reakcje alergiczne.

Aby uniknąć ewentualnych powikłań i zapewnić 100% bezpieczeństwo terapii, należy przedstawić lekarzowi specjaliście pełną listę aktualnie stosowanych leków. Zwróć szczególną uwagę na:

 • Leki przeciwkaszlowe;
 • Leki na depresję, drgawki lub stany lękowe;
 • Leczenie migreny przy użyciu tryptanów;
 • Leki na serce;
 • Leki rozrzedzające krew;
 • Inne leki przeciwdepresyjne;
 • Lit;
 • Tryptofan i inne.

Połączenia z alkoholem

Zgodnie z informacjami podanymi przez FDA, lek Celexa prawdopodobnie nie wyprzedza działania alkoholu, ale nie zaleca się jeszcze łączenia tych dwóch substancji. W wyniku stosowania leku Celexa z alkoholem mogą wystąpić poważne objawy przedawkowania i inne zaburzenia zdrowotne.

Nawet jeśli pacjent przyjmuje lek Celexa z należytym uwzględnieniem zaleceń dotyczących bezpieczeństwa wydanych na receptę i innych, ale zmiesza go z alkoholem, ryzykuje wystąpieniem wyniszczających zaburzeń zdrowotnych, takich jak

 • Senność;
 • Nadmierne pocenie się;
 • Nudności;
 • Wymioty i inne.

Ponadto niektórzy pacjenci zgłaszali przyspieszoną akcję serca i drżenie jednej z kończyn. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów przedawkowania leku Celexa należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną.

Oprócz objawów przedawkowania, przyjmowanie leku Celexa z alkoholem może prowadzić do poważniejszych i zagrażających życiu reakcji, takich jak:

 • Hiperwentylacja;
 • Drgawki;
 • Nieregularna praca serca;
 • Śpiączka;
 • Amnezja;
 • Problemy związane z sercem.

Działania niepożądane innych metod leczenia mogą być również bardziej niebezpieczne, jeśli lek Celexa jest podawany z alkoholem. Dodanie alkoholu do normalnej dawki może również wywołać poważne skutki kardiologiczne.

Główne cechy i właściwości preparatów Celexa i Lexapro

Z reguły osoby z objawami depresji cierpią na towarzyszące jej zaburzenia lękowe. W takich przypadkach lepszym wyborem będzie lek Lexapro, ponieważ jest on przepisywany na oba problemy. Celexa i Lexapro należą jednak do tej samej grupy leków przeciwdepresyjnych z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, co sprzyja potencjalnemu wpływowi na mózg. Innowacyjne formuły obu leków pomagają kontrolować nastrój i równoważyć poziom serotoniny, która reguluje poziom zaburzeń depresyjnych.

Biorąc pod uwagę inne podobieństwa tych leków, należy wspomnieć, że oba są dostępne w wersjach generycznych. Lexapro i Celexa są zalecane w leczeniu długoterminowym i są dostępne w postaci tabletek i roztworu doustnego. Nagłe zaprzestanie przyjmowania leków przeciwdepresyjnych może prowadzić do poważnych reakcji odstawiennych, takich jak lęk, drażliwość, dezorientacja, bezsenność, pobudzenie i inne.

Należy koniecznie zwrócić uwagę na przeciwwskazania, ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące obu środków. Są one bardzo podobne, a nadużywanie narkotyków może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych, z których najczęstsze to osłabienie, nudności, wymioty, zawroty głowy, niepokój, pocenie się, zmniejszenie apetytu, zaburzenia funkcji seksualnych, nieprawidłowe krwawienia, objawy zespołu serotoninowego i inne.

Najważniejsze różnice między podobnymi lekami

Mimo że środki te należą do tej samej grupy leków, mają wiele różnic, które pomagają podjąć właściwą decyzję i wybrać bardziej skuteczne i bezpieczne leczenie.

 • Stosowanie u dzieci. Uważa się, że lek Celexa ma większy wpływ na mózg i ogólny stan zdrowia, dlatego nie jest dopuszczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 18 lat, natomiast lek Lexapro może być przyjmowany przez pacjentów w wieku powyżej 12 lat. Oczywiście dawka, czas trwania kursu i specyfika przyjmowania leku zależy od indywidualnego stanu zdrowia pacjenta, choć zaleca się rozpoczęcie od najniższej dawki i zwiększanie jej z czasem. Terapia trwa średnio 8-12 tygodni;
 • Skład. Lek Celexa zawiera jako substancję czynną citalopram, natomiast w leku Lexapro è składnikiem czynnym jest escitalopram;
 • Zastosowanie. Celexa è lek dopuszczony do stosowania w leczeniu depresji. W przeciwieństwie do niego, lek Lexapro może być stosowany w leczeniu zarówno depresji, jak i lęku. Czasami możliwe jest przyjmowanie obu leków w celach niewymienionych w przewodniku bezpieczeństwa, ale takie przyjmowanie powinno odbywać się pod kierunkiem lekarza specjalisty;
 • Mocne strony. Zarówno Celexa, jak i Lexapro są dostępne w postaci tabletek i roztworu doustnego, choć różnią się mocą. Lek Celexa è jest oferowany w postaci tabletek o mocy 10 mg, 20 mg i 40 mg oraz roztworów o stężeniu 2 mg/ml, natomiast lek Lexapro można nabyć w postaci tabletek o mocy 5 mg, 10 mg i 20 mg oraz roztworu o stężeniu 1 mg/ml.