Bupron SR (bupropion)

Bupron SR

Bupron SR to markowa wersja bupropionu produkowana przez firmę Sun Pharmaceuticals industries, w skrócie Sun Pharma, która jest powszechnie przepisywana pacjentom cierpiącym na depresję. Zgodnie z obecnym naukowym rozumieniem depresji, jest ona spowodowana zaburzeniem równowagi neuroprzekaźników w mózgu. Neuroprzekaźniki, takie jak dopamina, noradrenalina i serotonina, mają zasadnicze znaczenie dla sprawnej komunikacji między neuronami.

Regularne przyjmowanie leku Bupron SR prowadzi do zahamowania wychwytu zwrotnego i (lub) reabsorpcji neuroprzekaźników, które mają znaczenie w depresji i podobnych stanach. W rezultacie zwiększa się ilość tych neuroprzekaźników w mózgu pacjenta, co usprawnia komunikację między neuronami regulującymi nastrój, rytm snu i reakcję na stres.

Bardzo ostrożnie podchodzimy do przetwarzania danych osobowych i finansowych naszych klientów, dbając o to, by były one odpowiednio chronione i wykorzystywane wyłącznie do celów, dla których zostały przekazane. Dlatego też w naszym serwisie stosujemy protokół SSL do szyfrowanego przesyłania wszystkich danych, które otrzymujemy od naszych klientów za pośrednictwem naszej witryny.

Jaka jest cena tabletek Bupron SR 150mg?

Oferujemy najlepszą cenę leku Bupron SR w Polsce. W aptece Nowa-Apteka dostępne są opakowania Bupronu w następujących wielkościach: 30, 60, 90, 120, 180, 270 i 360 tabletek.

Cena małego opakowania zawierającego 30 tabletek wynosi 54,80 EUR. Cena dużego opakowania zawierającego 360 tabletek wynosi 440,57 EUR.

Należy również pamiętać, że każdy lek, w tym Bupron SR, można kupić w naszej aptece bez recepty.

Podstawowe informacje o leku Bupron SR

Bupropion è jest stosowany jako lek wspomagający rzucenie palenia. Nie zawiera on jednak nikotyny i stanowi inną formę leczenia niż nikotynowa terapia zastępcza. Uważa się, że główny składnik tego leku działa poprzez wpływ na neuroprzekaźniki w mózgu, co może przyczynić się do zmniejszenia chęci sięgnięcia po papierosy, a to może ułatwić rzucenie palenia. Substancja czynna w tym leku jest również stosowana w leczeniu sezonowych zaburzeń afektywnych, a także w leczeniu pacjentów cierpiących na depresję.

Dawkowanie i podawanie

Lek Bupron SR (chlorowodorek bupropionu) tabletki o przedłużonym uwalnianiu przyjmuje się doustnie. Wymagana dawka różni się w zależności od pacjenta i tylko lekarz może przepisać właściwą dawkę. Dorosłym pacjentom leczonym z powodu depresji często zaleca się rozpoczęcie leczenia od dawki 150 mg dziennie, przyjmowanej rano. Jeśli lekarz uzna to za konieczne, po 4 dniach leczenia dawka leku może zostać zmieniona i pacjent może otrzymać zalecenie przyjmowania 300 mg dziennie. Jeśli nie uzyskano odpowiedniej odpowiedzi na leczenie, lekarz może dostosować dawkę do maksymalnie 450 mg, raz na dobę.

Kiedy pacjenci próbują rzucić palenie, należy pamiętać, że wsparcie motywacyjne jest istotną częścią leczenia. Pacjentom zwykle mówi się, że powinni rozpocząć przyjmowanie leku w czasie, gdy jeszcze palą, po czym muszą wybrać datę zaprzestania palenia (zwykle w drugim tygodniu). Ma to na celu umożliwienie zadziałania leku. Na ogół, jeśli pacjent nie rzuci palenia po 7 tygodniach przyjmowania leku, lekarz prowadzący zaleci przerwanie leczenia.

Pominięta dawka

W przypadku pominięcia dawki należy ją przyjąć jak tylko sobie o tym przypomnimy. Jeśli pacjent zauważy, że zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy pominąć pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy przyjmować dawki dwukrotnie.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent uważa, że zastosował zbyt dużą dawkę tego leku, powinien natychmiast zwrócić się o pomoc medyczną. Objawy przedawkowania to zazwyczaj ból w klatce piersiowej, nudności, nieregularne bicie serca i uczucie oszołomienia lub omdlenia.

Środki ostrożności

Substancja czynna w tym leku jest lekiem przeciwdepresyjnym. Chociaż lek ten może pomóc niektórym pacjentom cierpiącym na depresję i inne zaburzenia nastroju, istnieje możliwość, że u niewielkiej liczby osób przyjmujących ten lek (nawet jeśli jest on stosowany w leczeniu stanów innych niż depresja) mogą wystąpić myśli samobójcze.

Przed rozpoczęciem leczenia należy poinformować lekarza przepisującego lek, jeśli u pacjenta występują obecnie lub kiedykolwiek występowały w przeszłości drgawki, anoreksja lub bulimia.

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską. Objawy, na które należy zwrócić uwagę, a które mogą świadczyć o reakcji, to wysypka, pokrzywka, obrzęk twarzy lub kończyn, problemy z oddychaniem i przełykaniem.

Efekty uboczne

U pacjentów przyjmujących lek Bupron SR (chlorowodorek bupropionu) mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak:

  • Nadmierne pocenie się;
  • Zmniejszone libido;
  • Ból mięśni;
  • Niezwykły smak w ustach;
  • Zmiany w apetycie; utrata lub przyrost masy ciała.

W trakcie leczenia należy porozmawiać z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane. Istnieje możliwość wystąpienia poważnych działań niepożądanych u pacjentów leczonych tym lekiem. W przypadku wystąpienia halucynacji, dziwnego zachowania, pęcherzy, gorączki, drgawek lub jakichkolwiek innych objawów wskazujących na możliwość wystąpienia poważnych działań niepożądanych należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Konserwacja

Lek należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w zakresie 68-77 stopni F (20-25 stopni C), z dala od światła i wilgoci. Nie należy przechowywać leków w łazience. Wszystkie leki należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.