Abilify (Aripiprazol)

Abilify (Aripiprazol)

Aripiprazol, zwany inaczej Abilify lub Aripiprex, jest atypowym lekiem przeciwpsychotycznym z grupy częściowych agonistów dopaminy. Lek ten działa w sposób złożony na te receptory, pobudzając je w mniejszym stopniu niż naturalne neuroprzekaźniki. Stosuje się ją głównie w leczeniu schizofrenii i choroby dwubiegunowej. Ponadto jest on stosowany jako lek drugiego rzutu w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych, drażliwości w autyzmie i zaburzeń tikowych. Lek ten jest metabolizowany w wątrobie i wydalany przez nerki z 75-godzinnym okresem półtrwania.

Do poważnych działań niepożądanych generycznego leku Abilify należą: złośliwy zespół neuroleptyczny, dyskineza tardywna, wysokie stężenie glukozy we krwi, a w niektórych przypadkach ciężkie reakcje alergiczne. Mogą również wystąpić zaparcia, zawroty głowy, nudności, światłowstręt, niepokój, rozstrój żołądka, zwiększenie masy ciała, zaburzenia myślenia, ból w klatce piersiowej, dezorientacja, nieregularne bicie serca, utrata koordynacji, utrata kontroli nad oddawaniem moczu i inne.

Abilify można kupić w niskiej cenie w Polsce w aptece internetowej Nowa-Apteka.

Gdzie można kupić Abilify w Polsce?

Na naszej stronie internetowej można kupić lek przeciwdepresyjny Abilify w niskiej cenie. Jeśli cenisz swój czas i pieniądze, skorzystaj z naszych usług.

Cena

Abilify 5 mg, 10 mg, 15 mg i 20 mg są dostępne w naszej aptece.

 • Cena małego opakowania (60 tabletek) leku Abilify 5 mg wynosi 39,85 €.
 • Cena małego opakowania (30 tabletek) leku Abilify 20 mg wynosi 60,74 €.
 • Cena małego opakowania (60 tabletek) leku Abilify 5 mg w zwykłej aptece wynosi aż 97,00 euro!

Czy mogę kupić Abilify bez recepty?

Tak, w naszej aptece internetowej nie jest potrzebna recepta. Zamów Abilify online i zaoszczędź czas.

Czy można bezpiecznie kupić Abilify w Internecie?

Tak. Nasza apteka działa we Polska od ponad 15 lat. Gwarantujemy Ci bezpieczeństwo i anonimowość. Zamawiając produkt u nas, otrzymasz szybką dostawę Abilify za pobraniem we Polska.

Najważniejsze informacje o leku Abilify

Skład

Jedna tabletka zawiera

Substancja czynna — aripiprazol 5 mg, 10 mg, 15 mg, 30 mg,

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, hyproloza, magnezu stearynian, żelaza tlenek żółty barwnik (tabletki 15 mg), żelaza tlenek czerwony barwnik (tabletki 10 mg i 30 mg), aluminium niebieski barwnik (tabletki 5 mg).

Właściwości farmakologiczne

Działanie terapeutyczne aripiprazolu w schizofrenii wynika z połączenia częściowego działania agonistycznego wobec receptorów dopaminowych D2 i serotoninowych 5HT1a oraz działania antagonistycznego wobec receptorów serotoninowych 5HT2.

Dawkowanie

Lek o nazwie handlowej Abilify jest dostępny w postaci roztworu o mocy 1 mg/ml/150 ml oraz tabletek o mocy 2 mg, 5 mg, 10 mg, 15 mg, 20 mg i 30 mg oraz tabletek DiscMelt. Generyczny lek Aripiprazol jest dostępny w postaci tabletek o mocy 2 mg, 5 mg, 10 mg, 15 mg, 20 mg i 30 mg.

Jaka jest różnica między lekami Abilify 10 mg i 15 mg?

Różnica w dawkowaniu oznacza ilość substancji czynnej (substancji czynnych) w leku.

Przedawkowanie

Objawy przedawkowania obejmują nudności, wymioty, osłabienie, biegunkę i senność. U pacjentów hospitalizowanych nie stwierdzono istotnych klinicznie zmian w wyjściowych parametrach fizjologicznych, laboratoryjnych i EKG.

Doświadczenie po wprowadzeniu leku Abilify do obrotu z zastosowaniem pojedynczej dawki do 450 mg u dorosłych pacjentów wskazuje na możliwość wystąpienia tachykardii. Do potencjalnie niebezpiecznych objawów przedawkowania należą zaburzenia pozapiramidowe i przemijająca utrata przytomności.

Leczenie: Przedawkowanie wymaga leczenia wspomagającego, odpowiedniej drożności dróg oddechowych, natleniania, skutecznej wentylacji i leczenia objawowego. W celu wykrycia arytmii należy natychmiast rozpocząć monitorowanie pracy serca za pomocą zapisu EKG. Po potwierdzonym lub podejrzewanym przedawkowaniu konieczna jest ścisła obserwacja lekarska do czasu ustąpienia wszystkich objawów.

Węgiel aktywowany (50 g) podany godzinę po podaniu leku Abilify zmniejszał AUC i Cmax aripiprazolu odpowiednio o 51 i 41%, co sugeruje jego zastosowanie w przypadku przedawkowania.

Użyj strony

Abilify jest lekiem podawanym w celu leczenia objawów różnych chorób psychotycznych, w tym schizofrenii i zaburzenia dwubiegunowego (znanego również jako depresja maniakalna), zespołu Tourette’a i drażliwości związanej z zaburzeniem autystycznym. Jest również przepisywany w połączeniu z innymi lekami w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych. Zawiera on ariprprazol, który jest lekiem przeciwpsychotycznym działającym poprzez zakłócanie działania substancji chemicznych w mózgu. W niektórych przypadkach lek Abilify może być przepisywany dzieciom z autyzmem w wieku powyżej 6 lat w celu leczenia takich objawów, jak wahania nastroju, agresja, drażliwość i samookaleczanie. Uważa się, że zaburzenia równowagi substancji chemicznych w mózgu są przyczyną napadów. Abilify może zmniejszać halucynacje i poprawiać koncentrację. Pomaga myśleć o sobie w sposób bardziej przejrzysty i pozytywny, czuć się mniej zdenerwowanym i aktywniej uczestniczyć w życiu codziennym. Lek ten może również leczyć ciężkie wahania nastroju i zmniejszać częstotliwość występowania wahań nastroju.

Jak długo trwa działanie leku Abilify?

Aripiprazol działa inaczej u każdej osoby. Zanim lek Abilify zacznie pomagać pacjentowi, może minąć kilka dni, a czasem nawet kilka tygodni. Pełne efekty działania tego leku mogą być widoczne dopiero po 4-6 tygodniach.

Uwagi specjalne

Próby samobójcze — myśli i próby samobójcze są charakterystyczne dla psychozy, dlatego leczenie farmakologiczne musi być połączone ze ścisłym nadzorem lekarskim. Abilify powinien być przepisywany w minimalnej ilości wystarczającej do leczenia pacjenta; zmniejsza to ryzyko przedawkowania.

Dyskineza tardywna — ryzyko wystąpienia dyskinezy tardywnej zwiększa się wraz z czasem trwania leczenia neuroleptycznego, dlatego w przypadku zaobserwowania dyskinezy tardywnej podczas stosowania leku Abilify należy zmniejszyć dawkę lub przerwać leczenie. Objawy te mogą się przejściowo nasilić lub nawet pojawić się po raz pierwszy po odstawieniu leku.

Efekty uboczne

Należy przerwać stosowanie leku Abilify i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią poważne działania niepożądane, takie jak: omdlenia, przerwy w oddychaniu podczas snu, zmiany psychiczne lub nastroju, skurcze mięśni, wyraz twarzy przypominający maskę, niepokój, drżenie, problemy z połykaniem, problemy z kontrolowaniem impulsów. Mniej poważne działania niepożądane mogą obejmować:

 • Niewyraźne widzenie;
 • Zaparcia;
 • Zawroty głowy;
 • Senność;
 • Nadmierne wydzielanie śliny lub ślinienie się;
 • Ból głowy;
 • Zawroty głowy;
 • Nudności;
 • Zmęczenie;
 • Problemy z zasypianiem;
 • Wymioty

Ostrzeżenia i interakcje

Nie należy przyjmować leku Abilify, jeśli pacjent jest uczulony na aripiprazol. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy porozmawiać z lekarzem o przebytych chorobach, zwłaszcza o chorobie naczyniowo-mózgowej, udarze mózgu, cukrzycy, problemach z sercem, demencji, napadach drgawkowych i bezdechu sennym. Lek Abilify nie jest przeznaczony do stosowania w stanach psychotycznych związanych z demencją. Należy porozmawiać z lekarzem, jeśli wystąpią objawy wysokiego poziomu cukru we krwi, takie jak zwiększone pragnienie lub oddawanie moczu, nadmierne łaknienie lub osłabienie. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka planuje ciążę, jest w ciąży lub karmi piersią. Aripiprazol może powodować senność, problemy z myśleniem lub kontrolą ruchów, co może prowadzić do upadków, złamań lub innych urazów. Nie należy prowadzić pojazdów ani wykonywać innych czynności wymagających uwagi, jeśli nie wiadomo, jak ten lek wpływa na pacjenta. Może wystąpić interakcja między lekiem Aripiprazol a innymi lekami. Może wystąpić interakcja pomiędzy lekiem Abilify a metoklopramidem. Należy również poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje inne produkty powodujące senność, takie jak kodeina, hydrokodon, alkohol, marihuana, alprazolam, lorazepam, zolpiderrm, cyklobenzapryna, cetyryzyna i difenhydramina.

Warunki przechowywania

Przechowywać w temperaturze od +15 do +30C w suchym miejscu.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci!

Okres trwałości

3 lata

Nie należy stosować produktu po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.