Zoloft (Sertralina)

Zoloft

Zoloft jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych leków przeciwdepresyjnych dostępnych na receptę. Stosuje się ją w leczeniu wielu schorzeń, w tym depresji i lęku. Istnieją różne rodzaje leków przeciwdepresyjnych, a Zoloft należy do klasy zwanej SSRI, czyli selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny.

Gdzie można kupić Zoloft w Polsce?

W żadnej innej aptece internetowej nie znajdziesz takiej różnorodności dawek leku Zoloft, jak w Nowej-Aptece. Tutaj można kupić lek Zoloft 100 mg, 50 mg i 25 mg w niskiej cenie. Zyban można także kupić u nas.

W przeciwieństwie do innych aptek, możesz zamówić produkt w ciągu 5 minut i otrzymać go w ciągu 2-8 dni od złożenia zamówienia.

Czy mogę zamówić Zoloft bez recepty?

Tak, lek Zoloft è jest sprzedawany w Nowej-Aptece bez recepty. Zalecamy jednak konsultację z lekarzem w przypadku zakupu produktu po raz pierwszy.

Jak è dobre kupić Zoloft z Nowa-Apteka?

Jeśli chodzi o zakup produktu w zwykłej aptece, korzyści płynące z zakupu w Internecie są większe o co najmniej 30%. Ponadto użytkownik zachowuje anonimowość i oszczędza czas, ponieważ nie musi czekać w kolejce.

Porównując Nową-Aptekę z innymi aptekami internetowymi, można zauważyć, że cena Zolofta w naszej aptece jest niższa o co najmniej 10%, co udało się osiągnąć dzięki optymalizacji procesów biznesowych.

Sprawdź nasze ceny:

 • Cena Zoloft 100 mg zaczyna się od €35.93
 • Cena Zoloft 50 mg zaczyna się od €39.96
 • Cena Zoloft 25 mg zaczyna się od €30.23

Jeśli widzisz niższą cenę u konkurencji, skontaktuj się z naszym menedżerem za pośrednictwem formularza kontaktowego, a my udzielimy Ci rabatu!

Ogólne informacje o leku Zoloft

Zoloft, znany również jako sertralina, jest lekiem należącym do klasy leków zwanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI).

W jakim celu stosuje się preparat Zoloft?

Lek Zoloft jest stosowany głównie w leczeniu depresji i lęku, ale jest również przepisywany w innych schorzeniach. Wykazano jej skuteczność w leczeniu takich schorzeń, jak zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD), napady paniki i zespół stresu pourazowego (PTSD).

Jak działa Zoloft?

Jako lek z grupy SSRI, Zoloft działa poprzez zwiększanie stężenia serotoniny w mózgu. Serotonina — neuroprzekaźnik, który pomaga regulować nastrój i zachowanie. Ponieważ ten rodzaj leku przeciwdepresyjnego zwiększa poziom serotoniny w mózgu, stabilizuje nastrój i sen, a także może wspomagać trawienie.

Jak to się robi?

Zoloft jest lekiem doustnym (tabletką), który przyjmuje się codziennie. Jest to lek na receptę, dlatego można go otrzymać wyłącznie od lekarza lub pielęgniarki po konsultacji lekarskiej. Jeśli masz receptę na lek Zoloft, postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza. Lek należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia. W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją zaraz po przypomnieniu sobie o niej, chyba że zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki.

Typowa dawka początkowa leku Zoloft è wynosi 50 mg, przyjmowana o tej samej porze, raz dziennie, z jedzeniem lub bez. W zależności od odpowiedzi na leczenie lekarz może zwiększyć dawkę do 50-200 mg na dobę.

Ważne jest, aby kontynuować przyjmowanie leku Zoloft, nawet jeśli pacjent poczuje się lepiej.

Jaka dawka leku Zoloft jest dla mnie odpowiednia?

Typowa dawka początkowa leku Zoloft w leczeniu lęku i depresji wynosi od 25 mg do 50 mg. Po 4 tygodniach przyjmowania leku sprawdzamy, czy konieczne jest dostosowanie dawki. W zależności od reakcji na leczenie, dawka leku Zoloft, która sprawdza się u większości pacjentów, wynosi od 50 mg do 200 mg na dobę. Maksymalne korzyści terapeutyczne leku można zazwyczaj zauważyć i odczuć po jego regularnym stosowaniu przez 3 miesiące.

Jak długo trwa działanie preparatu Zoloft?

Niekiedy niektóre osoby zauważają korzyści z zastosowania tego leku dość szybko, w ciągu 1-2 tygodni. W przypadku większości osób można oczekiwać, że pełne korzyści z przyjmowania leku wystąpią po co najmniej 6-8 tygodniach. Lek ten zaczyna zwiększać poziom serotoniny w mózgu zaraz po zażyciu, chociaż prawdopodobnie konieczne będzie regularne przyjmowanie leku przez pewien czas, zanim poczuje się jego pełne działanie terapeutyczne.

Efekty uboczne

Najczęstsze działania niepożądane leku Zoloft to zawroty głowy, nudności, suchość w jamie ustnej, ból brzucha, biegunka, bóle głowy, zmiany apetytu i problemy ze snem. Jeśli masz problemy lub pytania dotyczące skutków ubocznych stosowania leku Zoloft, nasi lekarze lub pielęgniarki są do Twojej dyspozycji. Nasz zespół medyczny będzie współpracował z pacjentem, aby dobrać odpowiednie leki przeciwdepresyjne do jego specyficznych potrzeb i celów leczenia. Następnie co miesiąc będziemy sprawdzać, czy nastąpiła pożądana poprawa.

Czy Zoloft powoduje przyrost masy ciała?

Wiele osób wyraziło obawy dotyczące związku leku Zoloft z przyrostem masy ciała. Chociaż lek ten nie musi powodować przyrostu masy ciała, u niektórych pacjentów może powodować zmiany apetytu. Niektórzy ludzie doświadczają utraty apetytu podczas stosowania tego leku, podczas gdy inni doświadczają zwiększenia łaknienia, co może czasami prowadzić do przyrostu masy ciała.

Jeśli obawiasz się wpływu leku Zoloft na swoją wagę, nasz zespół medyczny chętnie porozmawia o Twoim leczeniu. Oczywiście zawsze jesteśmy do dyspozycji, aby porozmawiać o różnych opcjach leczenia. Doradzimy jednak pacjentowi, jakie nawyki dotyczące stylu życia, takie jak dieta i ćwiczenia fizyczne, mogą pomóc w zmniejszeniu potencjalnego przyrostu masy ciała i innych niepożądanych skutków ubocznych.

Środki ostrożności

Nie należy przerywać przyjmowania leku Zoloft do czasu konsultacji z lekarzem. Nagłe zaprzestanie przyjmowania leku Zoloft może powodować niepożądane działania niepożądane i objawy odstawienia, takie jak:

 • Bóle głowy
 • Zmęczenie
 • Zmiany w zakresie snu
 • Wahania nastroju
 • Objawy grypopodobne
 • Utrata pamięci.

Interakcje

Przed rozpoczęciem stosowania leku Zoloft należy porozmawiać z lekarzem, jeśli pacjent przyjmuje obecnie jakiekolwiek inne leki, aby uniknąć potencjalnych interakcji. Do częstych interakcji leku Zoloft należą:

 • Ziele dziurawca
 • Inhibitory monoaminooksydazy (MAOI)
 • Tryptofan
 • Meperydyna
 • Tramadol
 • Cymetydyna
 • Pimozyd
 • Warfaryna.

Jak długo trwa działanie preparatu Zoloft?

Niekiedy niektóre osoby zauważają korzyści z zastosowania tego leku dość szybko, w ciągu 1-2 tygodni. W przypadku większości osób można oczekiwać, że pełne korzyści z przyjmowania leku wystąpią po co najmniej 6-8 tygodniach. Lek ten zaczyna zwiększać poziom serotoniny w mózgu zaraz po zażyciu, chociaż prawdopodobnie konieczne będzie regularne przyjmowanie leku przez pewien czas, zanim poczuje się jego pełne działanie terapeutyczne.