Stromectol (Ivermectina)

Stromectol (Ivermectina)

Stromectol® z aktywną iwermektyną paraliżuje mięśnie niektórych pasożytów. Może być stosowany w leczeniu świerzbu i różnych zakażeń robakami, takimi jak filaria, robaki wgłębne i strongyloides. Może być również stosowany w przypadku innych zakażeń robakami, które występują głównie w tropikach.

Świerzb Świerzb jest bardzo małym owadem, który nie jest widoczny lub jest ledwo widoczny gołym okiem. Zagłębia się pod górne warstwy skóry. Roztocze składa tam swoje jaja. Ulubione miejsca występowania świerzbu to: przestrzenie między palcami, zgięta strona nadgarstków, pachy, talia, stopy i kostki.

U mężczyzn è często na penisie, a u kobiet na sutkach. U zakażonych niemowląt często występuje na podeszwach stóp lub na głowie.

Objawy Świerzb można zauważyć podczas swędzenia, ale nie dzieje się to od razu. Zanim po raz pierwszy pojawi się swędzenie, mogą minąć tygodnie. Osoby, które są bardziej zakażone, często wcześniej odczuwają swędzenie. Swędzenie jest reakcją alergiczną na roztocza świerzbowca.

Filarioza jest chorobą tropikalną, która czasami dotyka podróżnych. Przyczyną choroby jest zakażenie różnymi rodzajami robaków nitkowatych (filarii), które przenoszą się na człowieka przez ukąszenie komara lub hamulca.

Filarioza występuje głównie w krajach tropikalnych. W Niemczech filarioza nie występuje, ale mogą na nią zachorować osoby podróżujące. Szacuje się, że na całym świecie 200 milionów ludzi jest zakażonych Filarią.

Objawy na skórze obejmują silne swędzenie i białe plamy. Inne objawy to obrzęk penisa lub warg oraz zaburzenia widzenia. Gdy robaki dostaną się do naczyń krwionośnych oczu, powodują ślepotę.

Objawy mogą pojawić się dopiero po kilku latach (czasem nawet do 14 lat) od pierwszego zakażenia. Osoby, które przebywały w tropikach, mogą zachorować na nią dopiero po latach.

Lek Ivermectin działa przeciwko larwom tych filarii.

Mól druciany to gatunek małego robaka (około jednego centymetra długości) występujący głównie w regionach tropikalnych i subtropikalnych. Do zakażenia dochodzi w wyniku zetknięcia się larw robaków z nieosłoniętą skórą. Dzieje się tak na przykład podczas chodzenia boso po piasku lub leżenia na plaży. Larwy dostają się do piasku poprzez odchody psów i kotów.

Jak można kupić Stromectol bez recepty w Polsce?

Zakup Stromectol (Ivermectin) w aptece internetowej nowa-apteka.com – to właściwa decyzja. Korzyści z zakupu w naszej aptece:

 • Stromectol è wysoka jakość;
 • Stromectol bez recepty
 • Najlepsza cena Stromectol wśród aptek internetowych
 • Łatwy zakup leku Stromectol online
 • Całkowicie anonimowy i bezpieczny zakup
 • Szybka dostawa do Polski.

Stromectol (iwermektyna) cena 12 mg

Liczba tabletek Cena
10 €55.02
20 €94.31
30 €133.61
60 €251.48
90 €369.36
120 €487.24
180 €722.99

Stromectol (iwermektyna) cena 6 mg

Liczba tabletek Cena
10 €39.20
20 €64.15
30 €89.10
60 €163.94
90 €238.79
120 €313.64
180 €463.34
270 €687.89

Stromectol (iwermektyna) cena 3 mg

Liczba tabletek Cena
10 €34.39
20 €55.57
30 €76.75
60 €140.29
90 €203.83
120 €267.37
180 €394.44
270 €585.06

Użyj strony

Stromectol® (Ivermectin) è lek przeciwpasożytniczy (przeciwrobaczy), który działa przeciwko szerokiej gamie robaków pasożytniczych. Jest często przepisywany w przypadku onchocerkozy (rivierblindheid), w celu kontrolowania i leczenia zakażeń wywołanych przez strongyloidiazy (rodzaj glisty występującej tylko w żywym jelicie), enterobiazy, trichuriazy, askaryozy, filariozy i innych zakażeń pasożytniczych. W niektórych przypadkach pacjenci stosowali go w leczeniu świerzbu (choroby pasożytniczej atakującej skórę).

Tabletki Stromectol® zawierają substancję czynną iwermektynę, lek przeciwrobaczny stosowany w leczeniu różnych chorób pasożytniczych. Zawierają również celulozę mikrokrystaliczną, preżelatynizowaną skrobię kukurydzianą, butylohydroksyanizol, bezwodny kwas cytrynowy, stearynian magnezu.

Leczenie strongyloidiazy za pomocą preparatu Stromectol® tabletki

Lek Stromectol® tabletki 3 mg zawiera iwermektynę, lek przeciwrobaczy stosowany w leczeniu strongyloidiazy, zakażenia wywołanego przez pasożytniczego nicienia jelitowego Strongyloides stercorali. Do zakażenia dochodzi w wyniku bezpośredniego kontaktu ze skażoną glebą, a larwy robaków dostają się do krwiobiegu, wędrują do płuc, a następnie są połykane. Po dostaniu się do jelita żywiciela larwy przekształcają się w osobniki dorosłe i wytwarzają jaja, z których wylęgają się kolejne pokolenia larw, które są wydalane z kałem lub wędrują do innych części ciała, a następnie ponownie zarażają tego samego żywiciela. Objawy strongyloidiazy obejmują wysypkę w miejscu wniknięcia larw, zwykle na stopach, objawy żołądkowo-jelitowe (biegunka, bóle brzucha, nudności i wymioty); inne objawy to gorączka o niskim stopniu nasilenia, kaszel i świszczący oddech, spowodowane wędrówką larw przez płuca. Ciężkie zakażenie może być poważniejsze, jeśli pasożyt rozprzestrzeni się po całym organizmie. Iwermektyna zawarta w tabletkach Stromectol® 3mg działa poprzez bezpośrednie i specyficzne oddziaływanie na układ nerwowy pasożyta, ale nie ma wpływu na ssaki. Iwermektyna wiąże się z dużym powinowactwem do kanałów chlorkowych regulowanych przez kwas gamma-aminomasłowy (GABA) i glutaminian (GluCl) w komórkach nerwowych i mięśniowych bezkręgowców, powodując paraliż i śmierć pasożyta. Tabletki Stromectol® 3mg skutecznie przerywają cykl zakażenia i zapobiegają rozprzestrzenianiu się zakażenia.

Leczenie filariozy limfatycznej za pomocą tabletek Stromectol®.

Stromectol® tabletki zawierają iwermektynę, lek przeciwrobaczny stosowany w leczeniu filariozy limfatycznej, zwanej również słoniowacizną, wywoływanej przez nicienie Wuchereria bancrofti przenoszone przez komary. Do przeniesienia choroby dochodzi poprzez ukąszenie zakażonego komara, gdy larwy dostają się do krwiobiegu i wędrują do naczyń limfatycznych. Dojrzewają one do postaci dorosłych, łączą się w pary i wytwarzają mikrofilarie, które krążą w krwiobiegu i są gotowe do zarażenia w momencie ukąszenia przez innego komara, po czym rozwijają się w postaci dorosłe i ponownie rozpoczynają cykl życiowy. Objawy filariozy limfatycznej to obrzęk limfatyczny lub zablokowanie układu limfatycznego powodujące obrzęk rąk, nóg lub narządów płciowych, który może być bolesny i szpecący. Iwermektyna zawarta w tabletkach Stromectol&reg działa poprzez bezpośrednie i specyficzne oddziaływanie na układ nerwowy pasożytów, ale nie ma wpływu na ssaki. Iwermektyna wiąże się z dużym powinowactwem do kanałów chlorkowych regulowanych przez kwas gamma-aminomasłowy (GABA) i glutaminian (GluCl) w komórkach nerwowych i mięśniowych bezkręgowców, powodując paraliż i śmierć pasożyta. Tabletki Stromectol® skutecznie przerywają cykl zakażenia i zapobiegają rozprzestrzenianiu się zakażenia.

Leczenie świerzbu za pomocą tabletek Stromectol®.

Stromectol® tabletki zawierają iwermektynę, lek przeciwrobaczny stosowany w leczeniu świerzbu, wywoływanego przez pasożytnicze roztocze Sarcoptes scabiei. który jest przenoszony przez bezpośredni kontakt ze skórą. Roztocze świerzbowca zagrzebuje się w skórze, powodując swędzenie, które może być intensywne i często nasila się w nocy. W ciągu dwóch do sześciu tygodni od zakażenia roztocze może wywołać reakcję alergiczną, której objawy obejmują wysypkę w postaci małych czerwonych grudek na kończynach i tułowiu, które zwykle bardzo swędzą, a także grudki w pachwinach lub pod pachami. W miejscu zakażenia, zwykle między palcami, na skórze dłoni, stóp, nadgarstków, łokci, pośladków i narządów płciowych, mogą być widoczne linie drążące. Nieleczone zakażenie świerzbowcem może prowadzić do wtórnych powikłań, takich jak liszajec (zakażenie i zapalenie powierzchownych komórek skóry) oraz zapalenie tkanki łącznej (zapalenie dolnych lub podskórnych warstw skóry). Iwermektyna zawarta w tabletkach Stromectol&reg działa poprzez bezpośrednie i specyficzne oddziaływanie na układ nerwowy pasożytów, ale nie ma wpływu na ssaki. Iwermektyna wiąże się z dużym powinowactwem do kanałów chlorkowych regulowanych przez kwas gamma-aminomasłowy (GABA) i glutaminian (GluCl) w komórkach nerwowych i mięśniowych bezkręgowców, powodując paraliż i śmierć pasożyta. Tabletki Stromectol® skutecznie przerywają cykl zakażenia i zapobiegają rozprzestrzenianiu się zakażenia.

Covid-19

W 2020 r., kiedy rozpoczęła się pandemia wirusa Covid-19, rozpoczęto poszukiwania nowych środków leczniczych, których głównym celem było opracowanie nowej szczepionki. Równolegle z tym celem prowadzone jest poszukiwanie skutecznej terapii wśród leków znajdujących się już w arsenale terapeutycznym lekarzy.

Ze względu na pilny charakter sytuacji związanej z opracowaniem i testowaniem szczepionki, nadal istnieją obawy co do jej skuteczności w leczeniu zakażenia i ratowaniu życia, skuteczności w zwalczaniu nowych szczepów wirusa oraz krótko- i długoterminowego profilu bezpieczeństwa.

Wczesne doniesienia wskazywały, że protokół leczenia hydroksychlorochiną i antybiotykami wydawał się obiecujący, ale obecnie okazuje się, że iwermektyna jest skuteczniejsza i bezpieczniejsza.

Leczenie produktem Covid-19 è uważane jest za pozarejestracyjne zastosowanie tabletek Stromectol® (iwermektyna). W celu uzyskania porady dotyczącej leczenia iwermektyną oraz w razie jakichkolwiek pytań dotyczących leku Covid-19 należy skontaktować się z lekarzem.

Jako leczenie zapobiegawcze u osób z grupy wysokiego ryzyka, takich jak personel medyczny lub osoby mające bliski kontakt z pacjentami z grupy Covid-19, należy zastosować dawkę iwermektyny 0,2 mg/kg masy ciała pierwszego dnia, a następnie drugą dawkę w ciągu 48 godzin i kolejne dawki co 14 dni.

Prosimy o kontakt z nami, jeśli potrzebna jest pomoc w obliczeniu dawki iwermektyny dla danej masy ciała.

Dawkowanie i podawanie

Stromectol® (Iwermektyna) jest dostępny w postaci tabletek zawierających 3 mg substancji czynnej każda. Dokładna wymagana dawka zależy od schorzenia, z powodu którego pacjent jest leczony. Należy najpierw skonsultować się z lekarzem, aby przepisał właściwą dawkę. Dorosłym leczonym z powodu ślepoty rzecznej często zaleca się podanie jednej dawki (co 12 miesięcy). Jednak poważne zakażenia mogą wymagać podawania dodatkowej dawki co sześć miesięcy (w niektórych przypadkach co trzy miesiące). Lekarze obliczają dawkę na 0,15 mg na kilogram, a pacjenci ważący od 65 do 84 kg są często proszeni o jednorazowe przyjęcie 12 mg. Dawkowanie w przypadku świerzbu, strongyloides, ascariasis i innych schorzeń może się różnić i we wszystkich przypadkach pacjenci powinni skonsultować leczenie z lekarzem.

Niepożądane

U pacjentów leczonych preparatem Stromectol® (Ivermectin) mogą sporadycznie wystąpić

 • Swędzenie skóry
 • Uczucie zawrotów głowy
 • Niekontrolowane pobudzenie
 • Opuchlizna kończyn
 • Zapalenie węzłów chłonnych

Działania niepożądane należy zgłaszać lekarzowi przepisującemu lek. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią drgawki, problemy z jelitami, działania niepożądane związane z oddawaniem moczu, gorączka, łuszczenie się skóry lub inne objawy ciężkiej reakcji.