Nexium (Esomeprazol)

Nexium

Nexium należy do grupy inhibitorów pompy protonowej: ich zadaniem jest zmniejszenie ilości kwasu w ścianach żołądka. Wchodzi on również w skład tzw. leków przeciwwrzodowych. Dlatego lek jest stosowany u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat, a także u dzieci w wieku od 1 do 11 lat. Co to jest neium Cntrast objawy, które są spowodowane refluksem żołądkowo-przełykowym, np. cofanie się soków żołądkowych i zgaga. Objawy te są bardzo dokuczliwe, ponieważ kiedy kwas podnosi się w przełyku, może wystąpić uczucie ucisku od klatki piersiowej do gardła.

Cena Nexium z apteki internetowej

Nowa-Apteka sprzedaje tabletki Nexium bez recepty po niskiej cenie. Dokonaj bezpiecznego zakupu na naszej stronie internetowej i odbierz swoje zamówienie za pobraniem w Polsce w ciągu 3-8 dni roboczych.

Nexium 40 mg

Liczba tabletek Cena
60 €39.96
90 €50.83
120 €61.70
180 €83.44
270 €116.05
360 €148.66

Nexium 20 mg

Liczba tabletek Cena
90 €42.51
120 €51.96
180 €70.86
270 €99.20
360 €127.54

Esomeprazol generyczny bez recepty jest dostępny nie tylko lokalnie, ale także w innych krajach pod różnymi nazwami jako substancja czynna. Cena jest z pewnością wyższa w aptekach, natomiast w aptekach internetowych można ją kupić taniej, bez problemu, a zwłaszcza wtedy, gdy sklepy są zamknięte. Leki równoważne z esomeprazolem są dostępne w różnych formatach. Oprócz nich, na autoryzowanych stronach w Internecie dostępne są inne produkty zawierające substancję czynną esomeprazol, a jednorazowy koszt tabletek jest znacznie niższy niż leku chronionego patentem. Na tej stronie można dokonać zakupu kilku pakietów, dzięki czemu można również wydać mniej, podając szczegóły dotyczące dostawy i wysyłki. Metody płatności są bardzo wygodne i, co najważniejsze, bezpieczne, ponieważ są szyfrowane.

Esomeprazol 20 mg, 40 mg: postać i dawkowanie

Nexium è jest produkowany nie tylko jako lek oryginalny, ale także w postaciach równoważnych, w postaci tabletek powlekanych i dojelitowych o mocy 10, 20 i 40 mg. Przed podjęciem decyzji, jak długo i kiedy należy ją przyjmować, należy zawsze zasięgnąć porady gastroenterologa. Dawka leku (zwykle 20 mg lub 40 mg esomeprazolu) zależy od indywidualnego stanu zdrowia i tolerancji pacjenta.

Aby wiedzieć, kiedy należy je przyjmować, należy wziąć pod uwagę chorobę, która ma być leczona. Jeśli chodzi o ilość, to zazwyczaj od 12 roku życia zapalenie przełyku leczy się, przez co najmniej miesiąc, jedną tabletką 40 mg dziennie. W leczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego, a zwłaszcza w zapobieganiu mu, wystarczy 20 mg na dobę. W przypadku zespołu Zollingera Ellisona gastroenterolodzy zawsze zalecają rozpoczęcie leczenia od dawki 40 mg substancji czynnej dwa razy dziennie, a następnie dawkę tę dostosowuje się do indywidualnych potrzeb. Dawka ta może wynosić 80 lub 160 mg na dobę. Jeśli chodzi o infuzje, są one podawane przez pielęgniarki przez zgłębnik żołądkowy.

Jak przyjmuje się esomeprazol w inkluzjach?

Tabletki Esomeprazolu należy popić pełną szklanką wody: czy należy je przyjmować przed czy po posiłkach? Godzinę wcześniej. Tabletek tych nie należy rozgniatać ani żuć. W przypadku trudności z połykaniem, należy je otworzyć i rozpuścić w półpełnej szklance wody, wymieszać i natychmiast wypić. Zamiast tego granulki należy wsypać do szklanki z niegazowaną wodą, a dawka wynosi około 15 ml wody na torebkę. Wymieszać łyżką i odstawić na kilka minut. Ponownie wymieszać, a następnie wypić. Jeśli na dnie pozostanie ślad leku, należy dolać wody, ponownie wymieszać i wypić.

Działania niepożądane i środki ostrożności

Czy Nexium (esomeprazol) ma działania niepożądane? W ulotce dołączonej do opakowania znajduje się informacja, że preparat może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego pacjenta one wystąpią. Najczęstsze z nich to nerwobóle, nudności i zaburzenia jelitowe, a także reakcje alergiczne, takie jak wysypki skórne. Do niezbyt częstych następstw zaliczono mrowienie, zaburzenia snu, zawroty głowy oraz obrzęk stóp i kostek. W okresie ciąży i karmienia piersią istnieją przeciwwskazania: esomeprazol należy przyjmować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Po zażyciu leku Neusus lub jego wersji generycznej można prowadzić samochody i ogólnie pojazdy, nawet w pracy, ponieważ nie zgłoszono żadnych problemów. Ponieważ substancje pomocnicze zawierają cukry, takie jak glukoza i sacharoza, należy skontaktować się z lekarzem w przypadku nietolerancji tych składników, a w każdym razie nie zapominać o dokładnym umyciu zębów. Jeśli chodzi o interakcje, ponieważ cząsteczka zmniejsza kwasowość wewnątrzżołądkową, wykazano, że niektóre leki są mniej skuteczne, gdy są przyjmowane jednocześnie. Należą do nich leki przeciwgrzybicze, kardioaktywne, neurologiczne i niektóre leki przeciwnowotworowe.

Wskazówki końcowe

Jeśli cierpisz na dolegliwości żołądkowe, takie jak zapalenie żołądka i choroba refluksowa przełyku, oprócz terapii NE powinieneś stosować zdrową i “delikatną” dietę. W ostrej fazie choroby unikaj słonych, pikantnych i kwaśnych potraw. Należy wykonywać umiarkowane ćwiczenia fizyczne (po konsultacji z lekarzem). Unikaj stresu i złych nawyków. Alkohol i palenie tytoniu mogą pogorszyć stan pacjenta.