Lopid (Gemfibrozil)

Lopid

Lopid należy do klasy leków zwanych fibratami. Stosuje się go w leczeniu wysokiego poziomu cholesterolu. Jego działanie polega na blokowaniu wytwarzania pewnych typów cholesterolu, zwłaszcza typu znanego jako trójglicerydy. Lek Lopid jest stosowany w połączeniu ze zdrową dietą i ćwiczeniami fizycznymi w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu we krwi. Obniża to ryzyko chorób serca i pomaga zapobiegać udarom i zawałom.

Gdzie można tanio kupić Lopid?

Oferujemy szeroką gamę leków, w tym Lopid 300, 600, 900.

W naszej aptece è można kupić Lopid online bez recepty.

Ceny wahają się od 57,58 euro do 352,41 euro.

Bezpieczna i anonimowa dostawa do Polski è gwarantowana!

Dawkowanie

Lek Lopid należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Zalecana dawka dla dorosłych wynosi 600 mg dwa razy dziennie 30 minut przed posiłkiem rano i wieczorem. Maksymalna zalecana dawka wynosi 1200 mg na dobę. Lek Lopid należy stosować w połączeniu ze zmianą stylu życia. Należy go przyjmować, popijając szklanką wody. Należy ją przyjmować o tej samej porze każdego dnia.

Środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku Lopid należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występuje choroba pęcherzyka żółciowego, kamica żółciowa, choroba nerek, niewydolność nerek, choroba wątroby, niewydolność wątroby, cukrzyca, choroba serca. Unikaj spożywania pokarmów o dużej zawartości tłuszczu lub cholesterolu.

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku Lopid, jeśli pacjent ma uczulenie na gemfibrozil lub którykolwiek składnik leku, fenofibrat, jest w ciąży lub karmi piersią, przyjmuje lek przeciwcukrzycowy o nazwie repaglinid, ma hiperlipoproteinemię typu 1, ciężką chorobę wątroby, chorobę nerek lub chorobę pęcherzyka żółciowego.

Możliwe działania niepożądane

Należy zwrócić się o pomoc medyczną w przypadku wystąpienia biegunki, nudności, wymiotów, wysypki, bólu brzucha, gazów, zgagi, bólu stawów, bólu mięśni, nietypowego zmęczenia, osłabienia, kaszlu, chrypki, gorączki, dreszczy, bólu w dolnej części pleców lub w boku, bolesnego lub utrudnionego oddawania moczu, trudności w oddychaniu, pokrzywki, obrzęku, obrzęku płuc, bólu w plecach lub w boku, lub w przypadku wystąpienia jakichkolwiek innych objawów; oddychanie, pokrzywka, obrzęk twarzy, warg, języka, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu), niewyraźne widzenie, ból oczu, nietypowy smak w ustach Jeśli wystąpią jakiekolwiek inne objawy nie wymienione powyżej, należy skonsultować się z lekarzem.

Interakcje leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich innych przyjmowanych lekach, w tym: lekach rozrzedzających krew (warfaryna), insulinie lub doustnych lekach przeciwcukrzycowych, lekach obniżających poziom cholesterolu (pravastatyna, atorwastatyna, lovastatyna, fluwastatyna), beksarotenie, ezetymibie, repaglinidzie, cyklosporynie. Interakcje pomiędzy dwoma lekami nie zawsze oznaczają, że należy przerwać stosowanie jednego z nich. Należy poinformować lekarza lub osobę przepisującą leki o wszystkich lekach wydawanych na receptę i bez recepty oraz o lekach ziołowych, które pacjent przyjmuje.

Pominięta dawka

Należy jak najszybciej przyjąć pominiętą dawkę. Należy ją pominąć, jeśli zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki. Nie należy przyjmować dodatkowych dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przedawkowanie

W przypadku podejrzenia, że doszło do przedawkowania leku, należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską. Objawy przedawkowania to bóle stawów lub mięśni, wymioty, skurcze żołądka, nudności, biegunka.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w zakresie 68-77 stopni F (20-25 stopni C), z dala od światła i wilgoci. Wszystkie leki należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.