Lexapro (Escitalopram)

Lexapro w Polsce

Lexapro jest lekiem przeciwdepresyjnym z wieloma pozytywnymi opiniami lekarzy i pacjentów. Jest to nowoczesny lek stosowany w leczeniu depresji, który został zatwierdzony przez FDA. Dołącza on do listy najlepiej sprzedających się leków przeciwdepresyjnych na rynku zachodnim.

Lek Lexapro zawiera substancję czynną escitalopram. Jest to standardowy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny. Jednak w przeciwieństwie do trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, które mogą powodować dyskinezę, lek Lexapro nie wywołuje objawów tego zaburzenia neurologicznego.

Gdzie można kupić Lexapro w Polsce?

Lexapro 20 mg, 10 mg i 5 mg są dostępne na naszej stronie internetowej. Aby zamówić wysokiej jakości lek Lexapro online, należy wybrać wymaganą dawkę i liczbę tabletek w opakowaniu. Następnie należy wypełnić krótki kwestionariusz, abyśmy wiedzieli, gdzie dostarczyć zamówienie. Można również kupić Nortryptylinę.

Lexapro bez recepty to już rzeczywistość;

Dzięki aptekom internetowym nie trzeba już tracić czasu i nerwów na zdobycie recepty na Lexapro. Aby kupić leki w Nowej-Aptece, nie trzeba mieć recepty. Co więcej, cały asortyment leków na naszej stronie jest dostępny bez recepty!

Najniższa cena Lexapro w aptekach internetowych

Klienci aptek internetowych doskonale zdają sobie sprawę z zalet kupowania leków przez Internet. Jednak nie wszystkie apteki dbają o to, aby zakup był jak najbardziej opłacalny dla klienta;

Zespół Nowa-Apteka stale monitoruje rynek, aby zaoferować swoim klientom jak najlepszą cenę.

Przekonaj się sam:

  • Lexapro 20 mg cena – od €43,64
  • Lexapro 10 mg – cena od €31.97
  • Lexapro 10 mg – cena od €29,10

Ważne informacje o leku Lexapro

Spektrum działania farmakologicznego preparatu Lexapro jest szerokie, ponieważ zwiększa on stężenie serotoniny w mózgu oraz działanie tego neuroprzekaźnika na receptory postsynaptyczne.

W przeciwieństwie do wielu leków przeciwdepresyjnych, Lexapro prawie nie wiąże się z receptorami histaminowymi, adrenergicznymi i dopaminowymi, dzięki czemu charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa farmakologicznego i mniejszą liczbą przeciwwskazań.

Lexapro è lek przeciwdepresyjny o łagodnym działaniu i braku intensywnego wpływu na OUN oraz szybkim hamowaniu objawów zaburzeń depresyjnych i (lub) lękowych. Działanie kliniczne leku Lexapro rozwija się powoli, w ciągu 2-4 tygodni. Niewątpliwie nie jest to najlepszy wynik, ale maksymalne działanie przeciwdepresyjne uzyskuje się dopiero po 2-3 miesiącach leczenia.

Niewątpliwą zaletą leku Lexapro jest jego przedłużone działanie, dzięki czemu w leczeniu depresji nie trzeba go stosować częściej i w większych dawkach.

Lexapro ma dobre wyniki w leczeniu depresji i zapobieganiu jej. Stosuje się go również do:

  • Zaburzenia lękowe
  • Ataki paniki
  • Fobia
  • Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

W jakiej dawce przyjmujesz Lexapro?

Aby uzyskać stabilne działanie przeciwdepresyjne, lek Lexapro należy przyjmować codziennie, bez pomijania dawki.

Tabletki leku Lexapro przyjmuje się raz dziennie o dowolnej, dogodnej porze. Aby przyspieszyć wchłanianie tabletki z przewodu pokarmowego, należy ją popić pełną szklanką wody.

Standardowa pojedyncza dawka leku Lexapro, od której należy rozpocząć leczenie, wynosi 20 mg.

Jedna tabletka leku Lexapro w dawce 20 mg na dobę jest skuteczna u pacjentów z zaburzeniami przeciwdepresyjnymi oraz zaburzeniami lękowymi i obsesyjno-kompulsyjnymi.

Jeśli działanie terapeutyczne leku Lexapro w dawce 20 mg jest niewystarczające, dawkę można zwiększyć do 40 mg leku Lexapro na dobę.

Maksymalną dawkę leku Lexapro 40 mg przyjmuje się dwa razy na dobę (20 mg leku Lexapro rano i wieczorem), przez krótki okres czasu. Gdy tylko pacjent poczuje poprawę nastroju, nie będzie odczuwał niepokoju ani lęku, dawkę zmniejsza się do 20 mg preparatu Lexapro na dobę.

Możliwe działania niepożądane

Działania niepożądane leku Lexapro pojawiają się w ciągu pierwszych 2 tygodni stosowania leku. Zwiększa się ich intensywność. W ciągu tych dwóch tygodni u pacjentów mogą wystąpić myśli samobójcze, dlatego lekarze zalecają uważne obserwowanie pacjentów w tym okresie.

Oprócz wystąpienia myśli samobójczych, podczas stosowania leku Lexapro mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak senność, ból głowy, drżenie, zawroty głowy, nerwowość, niskie libido, słaba koncentracja, nudności i szybkie bicie serca.

Działania niepożądane leku Lexapro postępują samoistnie, a interwencja lekarska nie jest konieczna.

Środki ostrożności

  • Należy unikać nagłego przerwania stosowania leku Lexapro. Aby zakończyć leczenie, dawkę należy zmniejszać stopniowo, w odstępie 1-2 tygodni, w celu uniknięcia zespołu odstawiennego.
  • Nie zaleca się stosowania leku Lexapro u pacjentów w wieku poniżej 18 lat oraz u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.
  • Lexapro nie jest zalecany do stosowania z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi i inhibitorami MAO. Interakcje tych produktów medycznych zwiększają ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Przechowywanie

Lek Lexapro należy przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej. Nie należy przechowywać go w miejscu, w którym może być narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub wilgoci.

Przechowywać z dala od dzieci i zwierząt domowych.