Effexor XR (wenlafaksyna)

Effexor XR

Effexor XR to nazwa handlowa leku zawierającego wenlafaksynę jako substancję czynną. Lekarz zazwyczaj przepisuje tę kapsułkę w leczeniu zaburzeń lękowych uogólnionych (GAD), dużych zaburzeń depresyjnych (MDD), zaburzeń panicznych (PD) i zaburzeń lękowych społecznych (SAD).

Jeśli cierpisz na jedno z tych schorzeń i lekarz przepisał Ci te kapsułki, a martwisz się ich wysoką ceną, pozwól, że Ci pomożemy. Warto rozważyć zakup w firmie Nowa-Apteka, gdzie zapewniamy leki najwyższej jakości w najniższej cenie.

Jak kupić Effexor online w Polsce?

W 2021 r. będzie można kupić wysokiej jakości Effexor online. Pomimo dużej liczby aptek internetowych, wiele z nich nie jest bezpiecznych lub pobiera wysokie opłaty za Effexor.

Nowa-Apteka è jest jedną z najbezpieczniejszych aptek internetowych w Polsce, gdzie można zamówić Effexor bez recepty.

Strona internetowa naszej apteki działa w oparciu o bezpieczny protokół transmisji danych (SSL), dzięki czemu możesz być spokojny o swoje bezpieczeństwo.

Aby kupić lek Effexor, kliknij przycisk “Kup teraz”, wybierz wymaganą dawkę na stronie internetowej partnera i wypełnij niewielki formularz, abyśmy wiedzieli, gdzie wysłać zamówienie za pobraniem.

 

Ponadto sugerujemy zapoznanie się z cenami:

Effexor XR 150 mg

Liczba tabletek w opakowaniu  Cena
30 tabletki €42.80
60 tabletki €62.26
90 tabletki €81.72
120 tabletki €101.17
180 tabletki €140.09
270 tabletki €198.46
360 tabletki €256.83

Effexor XR 75 mg

Liczba tabletek w opakowaniu Cena
30 tabletki €38.72
60 tabletki €54.21
90 tabletki €69.70
120 tabletki €85.18
180 tabletki €116.16
270 tabletki €162.62
360 tabletki €209.08

Effexor XR 37.5 mg

Liczba tabletek w opakowaniu Cena
30 tabletki €32.86
60 tabletki €46.36
90 tabletki €59.86
120 tabletki €73.36
180 tabletki €100.37
270 tabletki €140.87
360 tabletki €181.38

Informacje o leku Effexor XR

Wenlafaksyna jest przepisywana osobom w celu leczenia objawów depresji, zaburzeń lękowych uogólnionych, zaburzeń lękowych społecznych i zaburzeń panicznych. Działa na ośrodkowy układ nerwowy, podnosząc nastrój u osób z depresją. U osób z zaburzeniami lękowymi i panicznymi wenlafaksyna zwiększa stężenie dwóch substancji chemicznych: serotoniny i noradrenaliny.

Generyczna wenlafaksyna vs nazwa handlowa Effexor XR

Nazwa handlowa Effexor XR i generyczny Effexor XR są pod względem chemicznym i terapeutycznym takie same, a jedyną różnicą jest producent. Substancją czynną leku jest wenlafaksyna HCL, występująca zarówno pod nazwą handlową, jak i w postaci generycznej.

Zastosowanie

Effexor XR (wenlafaksyna XR) jest lekiem na receptę stosowanym w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych (MDD), zaburzeń lękowych uogólnionych (GAD), zaburzeń lękowych społecznych (SAD) i zaburzeń panicznych (PD) z agorafobią lub bez agorafobii u osób dorosłych. Effexor XR może być również przepisywany w przypadku bólu przewlekłego. Może również poprawić nastrój i poziom energii oraz przywrócić zainteresowanie codziennym życiem. Może również zmniejszyć lęk, niepokój, niepożądane myśli i liczbę ataków paniki. Lek ten jest czasami stosowany w leczeniu bólu nerwów oraz w leczeniu uderzeń gorąca występujących w okresie menopauzy. Wenlafaksyna jest znana jako inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Jego działanie polega na przywracaniu równowagi naturalnych substancji (serotoniny i noradrenaliny) w mózgu.

Jaka jest różnica między Effexorem XR a Effexorem?

W przeciwieństwie do leku Effexor, Effexor XR rozpuszcza się przez dłuższy okres czasu (uwalnianie podtrzymujące), podczas gdy Effexor jest lekiem o natychmiastowym uwalnianiu. Alternatywa generyczna nie jest wytwarzana przez firmę produkującą produkt markowy.

Dawkowanie

Lek Effexor XR jest dostępny w kapsułkach o mocy 37,5 mg, 75 mg i 150 mg.

Dawka początkowa wynosi 37,5-75 mg doustnie raz na dobę. W zależności od przyczyny stosowania leku, dawkę zwiększa się do 75-225 mg doustnie raz na dobę.

Lekarz powinien zwiększyć dawkę tak, aby pacjent przyjmował najmniejszą ilość leku, która jest nadal skuteczna.

Jak długo trzeba czekać, aby Effexor XR zaczął działać?

Zanim pojawią się efekty, może minąć nawet 6-8 tygodni. Należy kontynuować codzienne przyjmowanie leku, aby w pełni wykorzystać jego działanie, a jeśli po ośmiu tygodniach nie nastąpią żadne zmiany, należy poinformować lekarza.

Czy mogę otworzyć kapsułki Effexor XR, jeśli mam problemy z połykaniem?

Nie, kapsułek nie można otwierać, kruszyć ani żuć. Lekarz będzie musiał zmienić lek, jeśli pacjent ma problemy z połykaniem.

Efekty uboczne

Do częstych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem leku Effexor XR mogą należeć:

 • Nieprawidłowa ejakulacja;
 • Anoreksja;
 • Zaparcia;
 • Zmniejszony popęd seksualny;
 • Suchość w jamie ustnej;
 • Zaburzenia erekcji;
 • Nudności;
 • Senność;
 • Pocenie się.

Większość działań niepożądanych ustępuje po kilku tygodniach leczenia. Należy porozmawiać z lekarzem, jeśli działania niepożądane są niepokojące i nie ustępują.

Środki ostrożności

Effexor XR i inne leki przeciwdepresyjne mogą zwiększać ryzyko wystąpienia myśli samobójczych, zwłaszcza u dzieci i młodzieży. W ciągu pierwszych kilku tygodni leczenia należy uważnie obserwować zmiany w zachowaniu.

Należy poinformować lekarza, jeśli w przeszłości występowało u pacjenta wysokie ciśnienie krwi.

Lek Effexor XR może zwiększać ryzyko krwawienia u osób przyjmujących niektóre leki oraz u osób z krwawiącymi wrzodami w wywiadzie.

Należy zachować ostrożność w przypadku występowania w przeszłości jaskry z zamknięciem kąta.

Interakcje

Do poważnych interakcji lekowych należą:

 • Enoksaparyna;
 • Heparyna;
 • Linezolid;
 • Lit;
 • Metadon;
 • Inhibitory monoaminooksydazy (MAOI);
 • Rasagilina;
 • Selegilina;
 • Inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI);
 • Ziele dziurawca;
 • Tioridazyna;
 • Tramadol.

Lista ta nie obejmuje mniej poważnych interakcji. O pełną listę, która dotyczy danego pacjenta, należy zapytać lekarza lub farmaceutę.

Czy mogę stosować Effexor XR będąc w ciąży lub karmiąc piersią?

Lek Effexor XR może być szkodliwy dla rozwijającego się płodu i przenika do mleka matki. Lekarz może zmienić lek lub dostosować jego dawkę.

Przechowywanie

Lek Effexor XR należy przechowywać w kontrolowanej temperaturze pokojowej, od 20 stopni do 25 stopni Celsjusza (od 68 stopni do 77 stopni Felsjusza).

Porada farmaceuty

 • Nie należy przerywać przyjmowania leku bez uprzedniej rozmowy z lekarzem. Nagłe zaprzestanie stosowania leku może spowodować działania niepożądane.
 • Podczas stosowania tego leku w stolcu mogą pojawić się sferoidy. Jest to normalne i lek został już wchłonięty.
 • Lek Effexor XR należy przyjmować za każdym razem o tej samej porze, z jedzeniem lub bez jedzenia. W przypadku pominięcia dawki należy przyjąć ją zaraz po przypomnieniu sobie o niej, chyba że zbliża się termin przyjęcia następnej dawki. Nie należy ich podwajać.