Aldakton (spironolakton)

Szukasz skutecznego sposobu i niezawodnego leku na obniżenie wysokiego ciśnienia krwi, zmniejszenie ryzyka obrzęków i niewydolności serca? Aldakton (spironolakton) jest zalecany przez wielu terapeutów ze względu na zaskakujący mechanizm działania.

Jeśli masz mało czasu i chcesz uniknąć fizycznych aptek, możesz złożyć zamówienie bezpośrednio w naszej aptece internetowej i otrzymać produkt dostarczony do domu za pomocą kilku kliknięć. Dowiedzmy się, jakie są korzyści ze stosowania tego leku, jaki jest jego mechanizm działania, dawkowanie oraz działania niepożądane, które mogą wystąpić u niektórych pacjentów.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ ALDACTONE 50MG ONLINE W NASZEJ APTECE?

W ostatnich miesiącach często można zaobserwować w aptekach braki wielu leków, do których należy Aldactone. Dlatego też kupując Aldactone 50mg w naszej aptece internetowej masz pewność, że zawsze będziesz miał dostępny zapas leku. Oferujemy lek w dawce 25 mg, choć jest on również dostępny w innych gramaturach.

Nasza apteka internetowa oferuje leki najwyższej jakości, certyfikowane i zatwierdzone przez wiodące organizacje i laboratoria. Chociaż istnieją leki generyczne, jest to bezkonkurencyjny lek oryginalny, często znany jako “pigułka wodna’, którego patent został zarejestrowany przez firmę Pfizer.

Mechanizm działania leku Spironolakton 75mg bez recepty

Działa na organizm i układ sercowo-naczyniowy jako środek moczopędny oszczędzający potas. Spironolakton (dostępny bez recepty w dawce 75 mg) jest znany jako antagonista aldosteronu. Działa na receptory hormonów mineralokortykoidowych. W miejscu kanalika nerkowego dochodzi do zablokowania wymiany sodowo-potasowej, co umożliwia wydalanie jonów potasu, przy jednoczesnym procesie reabsorpcji jonów sodu.

Być może o tym nie wiesz, ale spironolakton może być również podawany młodym ludziom, którzy chcą rozpocząć proces transpłciowości, u pacjentów, którym po urodzeniu przypisano płeć męską. Uważa się, że ta terapia antyandrogenowa ma również wpływ na leczenie łysienia typu kobiecego i hirsutyzmu w obszarach głównie męskich. Może więc pomóc w pielęgnacji włosów, a nawet ograniczyć trądzik dzięki działaniu na testosteron. Opinie na forach nie wspominają jednak o jego zastosowaniu w odchudzaniu.

Dla kogo Aldactone (spironolakton) 25mg może być przydatny?

Aldakton (spironolakton) 25, 50, 75 i 100 mg w tabletkach jest przepisywany głównie osobom z idiopatycznym obrzękiem cyklicznym, zespołem nerczycowym, nadciśnieniem tętniczym samoistnym, pierwotnym hiperaldosteronizmem lub w odpowiedzi na leczenie moczopędne, w leczeniu obrzęków i wodobrzusza związanego z niewydolnością serca oraz myasthenia gravis.

Jest zalecany zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, chociaż może powodować zaburzenia snu, jeśli jest przyjmowany wieczorem. To działanie wspomagające jest poszukiwane przez osoby, którym brakuje energii w ciągu dnia, które mogą dzięki temu skorzystać ze skutecznego i bezpiecznego leczenia, znajdującego się na liście leków podstawowych opracowanej przez WHO.

W leczeniu ulubionych zwierząt domowych terapia spironolaktonem jest zalecana również w przypadku zastoinowej niewydolności serca u psów, u których przyczyną jest niedomykalność zastawek. W niektórych przypadkach terapii tej może towarzyszyć podawanie leków moczopędnych.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, nie zaleca się stosowania leku, chyba że jest to konieczne. U kobiet karmiących piersią występują niekorzystne efekty biologiczne, w tym kaliemia, a także zmniejszone wydzielanie mleka.

Spożycie i zalecane dawkowanie

Zaleca się przyjmowanie go w ciągu dnia, aby uniknąć zaburzeń snu, które może powodować. W przypadku populacji pediatrycznej, aby przepisać lek, lekarz musi najpierw przeprowadzić badanie dziecka. Dawka leku zostanie ustalona w zależności od wieku i masy ciała pacjenta, a także od przyjmowania przez niego innych leków moczopędnych.

Przyjmuje się go doustnie, popijając szklanką wody. U dzieci w wieku poniżej 6 lat tabletkę można rozkruszyć, aby ułatwić jej wchłanianie i stworzyć zawiesinę w płynie, jak mówi Wiki.

Działania niepożądane, na które należy zwrócić uwagę

Działania niepożądane są powszechne w przypadku wielu leków, ale jeśli unikniesz przedawkowania, będziesz przestrzegać “normalnych” dawek i zaleceń lekarza, powinny one wystąpić rzadko. W rzeczywistości występują one u mniej niż 1% pacjentów. Głównymi objawami mogą być: gorączka, biegunka, uczucie mdłości, częste oddawanie moczu, a nawet ból brzucha. Może wystąpić zwiększone pragnienie, bóle głowy, a niekiedy wymioty lub hiperkaliemia.

Jeśli u pacjentki wystąpi nieregularny cykl miesiączkowy, szybka utrata masy ciała, osłabienie mięśni lub dezorientacja, należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza, który może zalecić zmniejszenie dawki leku, aby uniknąć zagrożenia.

Należy zauważyć, że spożywanie alkoholu zwiększa senność, która może wystąpić podczas stosowania leku Aldactone.